Prezes CPP Toruń-Pacific Wojciech B. Sobieszak otrzymał Medal Unitas Durat

Biznes, Prezes Toruń Pacific Wojciech Sobieszak otrzymał Medal Unitas Durat - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal ototorun.pl 07/11/2019 10:00

Jedna z największych kujawsko-pomorskich firm, producent popularnych płatków śniadaniowych Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, obchodzi ćwierćwiecze nawiązania współpracy z partnerami strategicznymi, światowymi liderami branży spożywczej firmami Nestle i General Mills. Podczas dzisiejszej (7 listopada) gali jubileuszowej marszałek Piotr Całbecki wręczył prezesowi przedsiębiorstwa Wojciechowi B. Sobieszakowi najwyższe wojewódzkie odznaczenie, medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis

Toruńska CPP powstała u progu polskiej transformacji, w wyniku prywatyzacji Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego, które już pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczęło produkcję błyskawicznych płatków kukurydzianych. Od 1994 roku wchodzi w skład globalnej firmy spożywczej Cereal Partners Worldwide, założonej przez światowych potentatów, Nestle i General Mills.

W 2003 roku uruchomiła nową fabrykę w podtoruńskim Lubiczu, w 2010 centrum logistyczne w Grębocinie, także pod Toruniem. Dostarcza płatki śniadaniowe nie tylko na polski rynek, ale też do ponad 60 krajów na całym świecie (poza Europą m. in. do Turcji, Izraela i krajów Zatoki Perskiej). Od 15 lat Toruń jest siedzibą Cereal Partners Central Europe, a zarząd toruńskiej firmy nadzoruje w korporacji rynki w Europie Środkowo-Wschodniej.

CPP angażuje się społecznie, sponsorując wydarzenia i instytucje kulturalne oraz sportowców, a także sferę edukacji i ochrony środowiska. Jest też odpowiedzialnym pracodawcą, organizuje między innymi cykl staży i warsztatów studenckich, które ułatwiają młodym ludziom start na rynku pracy. W 2015 roku przedsiębiorstwo zostało uhonorowane medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w uznaniu zasług dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Prezes CPP Toruń-Pacific Wojciech B. Sobieszak otrzymał Medal Unitas Durat komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama