5°C zamglenie

Prawie 80 studentów pobiegło po miłość [FOTO]

"Bieg po miłość" to inicjatywa wieńcząca projekt "Student szuka żony", który koordynują studentki III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika: Magdalena Zając i Jolanta Kliniewska.

Ich projekt został zgłoszony do ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych "Zwolnieni z Teorii", a dziewczęta już za miesiąc, w czerwc,u na finałowej gali będą walczyły o statuetki przeznaczone dla innowatorów społecznych. "Bieg po miłość" zgromadził prawie 80 uczestników, którzy zmierzyli się na dystansie niecałych 4 km. na terenie campusu UMK i lasku akademickiego.

Na biegaczy czekały pakiety startowe oraz cenne nagrody, których ufundowanie było możliwe dzięki władzom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Wydziałowi Politologii i Studiów Międzynarodowych, Wydziałowi i Samorządowi Prawa i Administracji, naleśnikarni Manekin, Mr Capone, Budzikowi Coffee, Hanza Cafe, Piekarni Cukierni Polkorn, Decathlonowi Toruń Copernicus i Spaced-out escape room.

Celem projektu jest stworzenie młodym ludziom przestrzeni do nawiązywania realnych znajomości i zaprezentowanie im alternatyw dla życia w świecie wirtualnym, czemu służyć mają także dopasowania osób, które szukają swojej drugiej połówki i ich spotkania w realnej rzeczywistości, które pomagają zorganizować koordynatorki projektu. 

(Magdalena Zając, fot: Aneta Michalska)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Prawie 80 studentów pobiegło po miłość [FOTO] komentarze opinie

  • Gagatek - niezalogowany 2018-05-14 21:28:06

    "Rolnik szuka żony", to jeszcze można jakoś zrozumieć. Rolnik jest często pozbawiony umiejętności społecznych, ale jak już takie coś jest skierowane do studentów, to świadczy o tym że student jest tak samo nieporadny jak troglodyta rolnik. Tragedia!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się