Poznaliśmy kalendarz Speedway Grand Prix 2020. Jest nowy kraj, Toruń ponownie wyróżniony

Grand Prix, Poznaliśmy kalendarz Speedway Grand Toruń ponownie wyróżniony - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 04/11/2019 08:30

Rywalizacja o tytuł najlepszego żużlowca na świecie rozpocznie się w Polsce - w Warszawie - i zakończy w naszym kraju, a konkretnie w Toruniu. Warto odnotować także, że na mapie SGP znalazło się zupełnie nowe miasto.

Przyszłoroczna rywalizacja o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu będzie składała się z dziesięciu rund. Jedna z nich odbędzie się na zupełnie nowym obiekcie. Organizatorzy cyklu wyróżnili rosyjskie Togliatti. W tym mieście niedawno rozegrano finał drużynowych MŚ w nowej formule pod nową nazwą „Speedway of Nations”. Togliatti zebrało bardzo dobre recenzje i w nagrodę otrzymało organizację jednej z rund Speedway Grand Prix.

Inauguracja przyszłorocznego SGP odbędzie się w stolicy Polski na Stadionie Narodowym. Pierwszy raz w 2020 roku żużlowcy wyjadą w plastronach prestiżowego cyklu 16 maja. Szósta runda odbędzie się również w Polsce. Biało-czerwono zrobi się we Wrocławiu 1 sierpnia.

Ostatnia runda - już niemalże tradycyjnie - zostanie rozegrana w Toruniu. To spore wyróżnienie dla naszego miasta. Decyzja angielskiego promotora oznacza, że fani speedway'a na całym świecie po raz kolejny będą z wypiekami na twarzy oglądać rywalizację na Motoarenie. Istnieje bowiem spore prawdopodobieństwo, że dopiero w Toruniu poznamy nowego Indywidualnego Mistrza Świata.

– Jesteśmy zadowoleni z tego faktu, że aż dziewięć miejsc, w których gościliśmy w 2019 roku, ponownie przyjmie żużlowców walczących o tytuł. Gdy dodamy do tego 20 lat turniejów Grand Prix w Cardiff, 24 lata w Pradze i setne wydarzenie w Teterow, jestem pewien, że w 2020 roku czeka nas wiele wyjątkowych żużlowych nocy - mówi dyrektor zarządzający BSI Steve Gould.

(Filip Sobczak)

fot. Sławomir Kowalski/UMT

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

kalendarz speedway grand prix, żużel, toruń, togliatti - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama