Poznaj potencjał Tunezji w Ratuszu Staromiejskim

Wydarzenie, Poznaj potencjał Tunezji Ratuszu Staromiejskim - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 13/04/2019 14:45

16 kwietnia 2019 roku w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Dzień Promocji Gospodarki i Turystyki Tunezyjskiej. Jego temat to nie tylko uroki afrykańskiego kraju, ale również zasoby ekonomiczne możliwości biznesowej współpracy.

Wydarzenie promujące tunezyjski potencjał turystyczno-gospodarczy towarzyszy uroczystej inauguracji działalności Konsulatu Honorowego Republiki Tunezyjskiej w Toruniu. Organizatorami spotkania są Ambasada Republiki Tunezyjskiej w Warszawie, Miasto Toruń oraz Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zostało partnerem tego wydarzenia.

Położona w północnej Afryce Tunezja zachwyca zarówno wspaniałą architekturą, jak i piękną pogodą praktycznie przez cały rok. Państwa Maghrebu rozciągnięte wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego to też wspaniała kuchnia, egzotyczna  roślinność i tajemnicza pustynia. Piękno opisywanych terenów miało podobno zachwycić nawet takiego obieżyświata jak Jan Potocki. Nie może dziwić turystyczny potencjał tego kraju. Przekłada się on na zainteresowanie produktami tworzonymi w nim. Dla przykładu - Tunezja jest czwartym na świecie eksporterem oliwy z oliwek.

Gospodarka tego kraju, oprócz turystyki to przede wszystkim przemysł mechaniczny, elektryczny i elektroniczny, tekstylno-odzieżowy oraz rolniczy. Z eksportu fosforytów korzystały Zakłady Chemiczne Police k. Szczecina. W 2014 roku toruńska Geofizyka miała zbadać część obszaru Tunezji w poszukiwaniu gazu i ropy naftowej.

Polsko-tunezyjskie stosunki dyplomatyczne trwają od 1959 r. W latach osiemdziesiątych ambasadorem Tunezji w Polsce był Zajn al-Abidin ibn Ali, późniejszy prezydent Tunezji.  W 2009 roku Tunezja zniosła  obowiązek wizowy dla osób przebywających w kraju do 90 dni.

Dzień Promocji Gospodarki i Turystyki Tunezyjskiej odbędzie się 16 kwietnia. Początek o 12:00, zakończenie planowane jest na 14:00. Udział w wydarzeniu należy zgłosić pod adresem: [email protected]@torun.pl

(Arkadiusz Kobyliński)

fot.Shutterstock.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

centrum wsparcia biznesu, toruń, tunezja, - komentarze opinie

  • gość 2019-04-18 11:47:15

    Przede wszystkim musimy przejąć ich wiarę,tam jest wszystko jasne ,a nie jak u nas ,mąż skatuje dziecko czy żonę ,ale pójdzie do spowiedzi i gitara.OCZYSZCZONY .

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama