19°C bezchmurnie

Powraca sprawa zabójstwa przy toruńskim uniwersytecie!

Sprawy kryminalne, Powraca sprawa zabójstwa toruńskim uniwersytecie! - zdjęcie, fotografia

Zabójstwo przy auli UMK w Toruniu. Dawid W. w grudniu usłyszał wyrok - 12 lat więzienia. Ale to nie koniec sprawy.

Przypomnijmy, że w grudniową noc 2015 roku w jednym z barów przy ulicy Gagarina w Toruniu doszło do awantury między dwoma mężczyznami - Dawidem i Robertem. Najpierw szarpali się w klubie, a potem wyszli na zewnątrz. Właśnie wtedy jeden z nich wyjął nóż i zadał śmiertelny cios w okolice mostka. Niestety, Robert zmarł w szpitalu. 

Dawid W. został oskarżony o zabójstwo. 28 grudnia zeszłego roku zapadł nieprawomocny wyrok. Sędzia w uzasadnieniu powiedział, że oskarżony nie działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia. Ponadto był pod wpływem alkoholu. Dlatego ostatecznie Dawid W. został skazany na 12 lat więzienia.

Teraz sprawa powróciła. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku rozpoczął się proces odwoławczy Dawida W. Apelację od grudniowego wyroku wniosła prokuratura, obrońcy oskarżonego oraz pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia, wnioskuje o to prokuratura.

Przypomnijmy, że po dokonaniu zbrodni Dawid W. ukrywał się przez kilka dni przed śledczymi, ale ostatecznie został zatrzymany w rodzinnym Inowrocławiu.

(TUB)

fot. Piotr Lampkowski

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Powraca sprawa zabójstwa przy toruńskim uniwersytecie! komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 10:30:58

    Powinien zdechnać w więzieniu.

Dodajesz jako: Zaloguj się