21°C bezchmurnie

Powiat toruński wyda 2,1 mln złotych na modernizację ZSP w Chełmży [WIZUALIZACJE]

Rozmowa z Mirosławem Nawrotkiem – Członkiem Zarządu Powiatu Toruńskiego.

Pod koniec lipca pisaliśmy o kończących się pracach remontowych w Domu Pomocy Społecznej w Browinie. Jak widać Powiat Toruński nie zwalnia tempa, tylko rozpoczyna nową inwestycję, jaką jest przebudowa strychu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży.

Prace w Browinie mamy już zakończone, dlatego koncentrujemy się teraz na przebudowie strychu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży (od 1 września 2018 r. Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży). Inwestycja ta była długo wyczekiwana przez szkołę. Dzięki pracom, które zamierzamy tam przeprowadzić, poprawione zostaną warunki kształcenia oraz jakość usług edukacyjnych w zakresie szkolnictwa zawodowego. Skorzystają na tym obecni i przyszli uczniowie tej placówki.

A na czym dokładnie będzie polegała ta inwestycja?

Realizacja inwestycji będzie przebiegała w dwóch częściach. Pierwsza to adaptacja nieużytkowanego dotąd strychu budynku szkoły, na którym powstaną cztery pracownie nauki zawodu. Jedną z nich będzie pracownia komputerowa z 12 stanowiskami uczniowskimi. Obok utworzona zostanie multimedialna sala wykładowa dla 24 uczniów. Kolejne dwie pracownie, każda na 6 stanowisk, stworzą szkolny kompleks SPA do nauki zawodu: fryzjer, kosmetyczna, masażysta. Łącznie, poprzez zagospodarowanie i przystosowanie strychu szkoła zyska 284,5 m2 nowej powierzchni użytkowej do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

(Na zdjęciu Mirosław Nawrotek)

Czy obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Oczywiście, zapewnimy łatwy dostęp do wszystkich kondygnacji budynku dzięki dobudowaniu windy zewnętrznej wyposażonej w poręcze. Ponadto, poddasze zostanie wzbogacone o odpowiednio dostosowaną toaletę. 

Czy w ramach tego projektu zostanie zakupione także wyposażenie sal?

Na tym właśnie będzie polegała druga część inwestycji. Dokonamy zakupu specjalistycznego sprzętu dydaktycznego do wspomnianych pracowni. Dodatkowo, stworzone zostanie miejsce, gdzie młodzież będzie mogła wypoczywać oraz integrować się podczas przerw. 

Z Pana opisu wynika, że będzie to duża inwestycja. Jaki jest jej koszt?

Koszt całego zadania to ponad 2,1 mln zł. Dużo, bo ponad 1,4 mln zł. wydatków pokryjemy ze środków pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawko-Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Reszta środków pochodzi z budżetu powiatu toruńskiego.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Powiat toruński wyda 2,1 mln złotych na modernizację ZSP w Chełmży [WIZUALIZACJE] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się