Poważne straty materialne po pożarze kamienicy na toruńskiej starówce

Straż pożarna, Poważne straty materialne pożarze kamienicy toruńskiej starówce - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 14/08/2019 13:22

Krajobraz po pożarze w kamienicy na toruńskiej starówce nie wygląda dobrze. W mieszkaniu, w którym doszło do tego zdarzenia spłonęły wszystkie pomieszczenia.

Na "Oto Toruń" wracamy do pożaru mieszkania w kamienicy przy ul. Franciszkańskiej w Toruniu. Przypomnijmy, że wczoraj (13 sierpnia) o godz. 22:33 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze. Ogień pojawił się na drugim piętrze budynku mieszkalnego przy ul. Franciszkańskiej w pobliżu Teatru im. Wilama Horzycy. 

Strażacy od razu uspokajali zaniepokojonych mieszkańców i potwierdzali informację, że nikomu nic się nie stało. – Dwie osoby, które znajdowały się w mieszkaniu opuściły kamienicę jeszcze przed naszym przyjazdem. Kolejne dwie osoby z wyższego piętra zostały przez nas ewakuowane – powiedział w rozmowie z portalem "Oto Toruń" Przemysław Baniecki, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

W akcji, która trwała kilka godzin, uczestniczyło w sumie aż dziesięć zastępów straży pożarnej. Na miejsce zdarzenia przybył również komendant miejski PSP w Toruniu. W gaszeniu pożaru pomagali także strażacy-ochotnicy z pobliskich miejscowości. Biegły z zakresu pożarnictwa już stara się wyjaśnić przyczyny tego zdarzenia. 

Niestety już dziś wiemy, że doszło do bardzo poważnych start materialnych. W mieszkaniu spaliły się wszystkie pomieszczenia i oczywiście sprzęt, który się w nich znajdował. Ogień stopił także okna świetliki z tworzywa sztucznego. 

(Filip Sobczak)

fot. Oto Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

pożar, kamienica, franciszkańska, straż pożarna, toruń - komentarze opinie

 • Zyga - niezalogowany 2019-08-14 15:48:02

  Tam mieszkała mega patologia. Oni nie mieli żadnych sprzętów. Jeden z patoli-cpun, nocami rabal meble czy nawet podłogi. Stale odbywały się tam awantury. Rzucali przez okno tym co akurat złapali w swoje łapy. Straż i policja, byli częstymi gośćmi tej patologii. Nie mogło im się cokolwiek spalić, bo nic nie mieli. Można było się spodziewać, że ostatecznie się spała.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-14 20:53:17

  Najbardziej ucierpieli niewinni inni mieszkańcy, którym odłączono dopływ gazu do ich mieszkań, zalano podczas akcji gaśniczej no i oczywiście Właściciel kamienicy, który latami walczy o ich eksmisje - jak widać do tej pory bezskutecznie. Niestety w tym chorym kraju więcej do powiedzenia maja lokatorzy niepłacący czynszu jak Właściciele. Popieram komentarz przedmówcy.

 • gość 2019-08-14 21:58:07

  "Ogień stopił także okna świetliki z tworzywa sztucznego. "
  Niewierze!
  (Z tworzyw sztucznych, stopił. WIOCHA!)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama