Inwestycje, Potężny deweloper wybuduje Toruniu centrum dystrybucyjne - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 27/06/2019 15:30

Już w lipcu rozpocznie się budowa Panattoni Park Toruń II. Nowoczesne centrum dystrybucyjne powstanie przy węźle drogowym Lubicz.

To kolejna inwestycja Panattoni Europe w regionie kujawsko-pomorskim. Dotychczas firma zrealizowała między innymi własny park Panattoni Park Toruń I, dwa obiekty BTS (inwestycja build-to-suit to obiekt magazynowy projektowany i budowany dla dedykowanego odbiorcy) dla sieci Carrefour i Kaufland, a także własny kompleks Panattoni Park Bydgoszcz.

Teraz czas na Panattoni Park Toruń II. Jak będzie wyglądać ta inwestycja? Firma zdradza, że złoży się z dwóch budynków magazynowych "klasy A" - ich łączny metraż to 62,56 tys. m2. Moduły mogą być dowolnie kształtowane, dzięki czemu powierzchnia parku zostanie dostosowana do potrzeb najemców reprezentujących różne branże, w tym sektor produkcyjny.

Panattoni Park Toruń II powstanie bezpośrednio przy drodze krajowej nr 80, niedaleko węzła Lubicz, który łączy się z autostradą A1 i drogą ekspresową S10 w kierunku Warszawy. Budowa ma wystartować jeszcze w lipcu, natomiast finalizacja jest planowana pod koniec tego roku.

– Toruń to kolejny mało doceniany przez branżę magazynową rynek, a samo miasto położone jest u zbiegu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S10, liczy około 200 tys. mieszkańców z czego ponad 130 tys. znajduje się w wieku produkcyjnym. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać zarówno nasze doświadczenie w regionie, jak i jego atuty - mówi Dorota Jagodzińska, Managind Director Panattoni Europe.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

panattoni park toruń ii, toruń, centrum dystrybucyjne, inwestycja - komentarze opinie

  • Eror - niezalogowany 2019-06-27 21:13:10

    W końcu jakiś duży inwestor zauważył bezsprzeczne atuty naszego miasta...Ciekawe jakie firmy tam zainwestują i ile nowych miejsc pracy powstanie....

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 09:28:51

    Nareszcie pierwsza większą inwestycja logistyka i magazyny to podstawa gospodarki trochę zapomniał Prezydent Zaleski o tym stawiając na turystykę itd

  • gość 2019-06-28 12:40:47

    To jest inwestycja w Toruniu, a nie w Lubiczu. Proszę ją odpowiednio otagować, a nie wprowadzać ludzi w bląd.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama