Potężna choinka stanie przed Urzędem Marszałkowskim. Wybrał ją marszałek Całbecki [FOTO]

Ciekawostki, Potężna choinka stanie przed Urzędem Marszałkowskim Wybrał marszałek Całbecki [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal ototorun.pl 02/12/2019 13:50

Prawie 20 metrów wysokości będzie mierzyć choinka, która stanie przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W lesie pod Raciniewem w powiecie chełmińskim wybrał ją dziś (2 grudnia) marszałek Piotr Całbecki.

Świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies (L.) H. Karst) rosnący w zasobach Lasów Państwowych zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję w Toruniu. Wybór choinki to pierwszy etap przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

W piątek (13 grudnia) przed siedzibą samorządu województwa pojawi się bożonarodzeniowa szopka, której wnętrze przygotowane zostanie jak co roku przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Świąteczne spektakle przygotował dla rodzin z dziećmi Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu. W tym roku zaprezentuje przedstawienia „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” oraz „Pan Kleks”. Inscenizacje będzie można zobaczyć w pięciu miastach naszego województwa: Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Inowrocławiu. Pierwszy spektakl już w sobotę (7 grudnia) w CKK Jordanki w Toruniu.

Za dwa tygodnie w niedzielę (15 grudnia) województwo zaprasza na przedświąteczne marszałkowskie warsztaty, podczas których po raz pierwszy zabłyśnie nasza choinka. 19 grudnia (czwartek) w Dworze Artusa odbędzie się wigilia samorządowa. Urząd Marszałkowski organizuje także spotkanie wigilijne dla bezdomnych.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Potężna choinka stanie przed Urzędem Marszałkowskim. Wybrał ją marszałek Całbecki [FOTO] komentarze opinie

  • Anouk - niezalogowany 2019-12-02 16:56:34

    Choinka jak choinka.Ale jeden z Panów Leśników bardzo apetyczny

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama