14°C bezchmurnie

Poseł PiS miał znęcać się nad swoją żoną. Sąd wydał prawomocny wyrok

Sprawy kryminalne, Poseł miał znęcać swoją żoną wydał prawomocny wyrok - zdjęcie, fotografia

Sąd Okręgowy w Toruniu zakończył ostatecznie proces o naruszenie nietykalności żony przez posła PiS z naszego okręgu, Łukasza Zbonikowskiego.

Prywatny akt oskarżenia złożyła przeciw politykowi PiS jego żona. Monika Zbonikowska twierdziła, że jej mąż aż dwa razy użył wobec niej przemocy. W 2015 roku miał, wykręcając rękę i bijąc po głowie oraz reszcie ciała, wyrwać jej telefon, bo chciał uzyskać przechowywane na nim dane. Natomiast rok później poseł miał podczas kłótni szarpnąć żonę i wykręcić jej rękę. 

Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Chełmnie. W styczniu 2018 roku sędzia zdecydował warunkowo umorzyć postępowanie wobec posła, jego zdaniem bowiem Zbonikowski podczas awantury miał szarpać żonę, ale jej nie uderzył. Orzeczenie nie było prawomocne i obie strony mogły złożyć apelacje.

W 2015 roku Łukasz Zbonikowski uzyskał po raz czwarty mandat posła na Sejm.

Kilka dni temu w Sądzie Okręgowym w Toruniu zapadł już prawomocny wyrok w tej sprawie. Skład sędziowski orzekł, iż szkodliwość społeczna szarpanin jest znikoma. Sprawa została całkowicie umorzona.

- Gdzie są „rzetelni” dziennikarze, którzy od prawie trzech lat linczują mnie i wykonują samosądy? Kto przeprosi za tysiące niesprawiedliwych i krzywdzących mnie komentarzy? Kto pomodli się za moją żonę o jej zdrowie psychiczne i by się opamiętała? - pyta w mediach społecznościowych poseł PiS.

Kiedy we wrześniu 2015 roku wyszły na jaw zarzuty prokuratorskie dla posła, Zbonikowski został zawieszony w prawach członka PiS przez Jarosława Kaczyńskiego. Miesiąc później odbyła się konwencja przedwyborcza PiS w Dworze Artusa w Toruniu. - Dobre państwo to także moralność jego przedstawicieli, to wysoki poziom, a przynajmniej niespadanie poniżej pewnego poziomu. I my tego będziemy przestrzegać. Ja widzę na sali osobę, która nie powinna się tu znaleźć. Nie jest tutaj zaproszona... - mówił wyraźnie wskazując na Zbonikowskiego Jarosław Kaczyński.

Ostatecznie Zbonikowski zdecydował się kandydować do Sejmu. Uzyskał mandat, potem został dopuszczony do klubu parlamentarnego, a w 2016 oficjalnie wrócił do partii. 

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Poseł PiS miał znęcać się nad swoją żoną. Sąd wydał prawomocny wyrok komentarze opinie

 • czempion - niezalogowany 2018-08-08 11:05:08

  chcieliscie? to macie tak dzialaja sady w panstwie pis :)

 • maslo - niezalogowany 2018-08-08 11:28:32

  Torunskie sady sa wolne od wplywów politycznych

 • gość 2018-08-08 11:29:48

  Rozumiem że czytając ten artykuł jest przyzwolenie na napier....nie własnych żon. Szarpanie, wykręcanie rąk to standard na który każda kobieta musi się godzić. Polska....to dziki kraj!!! Prawdziwy katolik z tego człowieka zresztą jak ta cała katolicka szumowina w Polska, która traktuje chrześcijaństwo, wiarę wybiórczo i za nic ma nauki papieskie.

 • gość 2018-08-08 12:34:59

  Gdyby był z PO to już dawno by dostał 25 lat albo dożywocie :) PIS może wiele to nie od dziś wiadomo skoro można nawet ułaskawiać nieskazanych...

 • Gościu - niezalogowany 2018-08-09 18:12:57

  Gratuluję oczyszczenia Nazwiska Kobieta potrafi przewrócić wszystko do góry nogami,sam nie dawno tez przeszedłem podobna sytuacje i PRAWDA zawsze wyjdzie na światło dzienne Pozdrawiam

Dodajesz jako: Zaloguj się