9°C lekkie zachmurzenie

Poseł Brejza ujawnia kolejne dokumenty. Rząd wydał majątek na reklamę u ojca Rydzyka [LISTA]

Religia, Poseł Brejza ujawnia kolejne dokumenty Rząd wydał majątek reklamę Rydzyka [LISTA] - zdjęcie, fotografia

Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza opublikował listę zamówionych przez Ministerstwo Środowiska materiałów prasowych.

Lista opublikowana przez Krzysztofa Brejzę zawiera sporo informacji. Możemy dzięki niej dowiedzieć się komu i ile płaciło w 2017 roku Ministerstwo Środowiska za publikację dodatków, artykułów i ogłoszeń. W zestawieniu dominują pisma katolickie, w tym związany z ojcem Tadeuszem Rydzykiem “Nasz Dziennik”.

Poseł Brejza spytał Ministerstwo Środowiska o listę podjętych przez nie w 2017 roku działań edukacyjno-promocyjnych. W odpowiedzi otrzymał zestawienie składające się z 26 pozycji, aż 13 z nich to zlecenia dla “Naszego Dziennika”, czyli gazety powstałej 20 lat temu z inicjatywy ojca Tadeusz Rydzyka. Łączna wartość zamówień MŚ w “Naszym Dzienniku” to ponad 89 tys. złotych.

Więcej powędrowało tylko do innych katolickich pism: “Tygodnika Niedziela” (137 tys. złotych) oraz “Gościa Niedzielnego” (118 tys.). Oprócz tego na liście znalazła się “Gazeta Polska Codziennie” (cztery zamówienia za łącznie 27 tys.) “Puls Biznesu”, “Rzeczpospolita” oraz “Gazeta Prawna” (po jednym zamówieniu).

Wśród zamówień dla “Naszego Dziennika” można znaleźć między innymi publikację ogłoszenia prasowego dotyczącego Puszczy Białowieskiej czy publikację życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych.

Poseł Krzysztof Brejza zapowiedział, że wkrótce opublikuje podobne zestawienie dotyczące radia.

(Mateusz Srebniak)

fot. facebook.com/k.brejza

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Poseł Brejza ujawnia kolejne dokumenty. Rząd wydał majątek na reklamę u ojca Rydzyka [LISTA] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-11 02:36:08

    Cała Polska współczuję toruniowi w posiadaniu największego ludzkiego pasożyta.

Dodajesz jako: Zaloguj się