16°C bezchmurnie

Ponad 300 tysięcy dla seniorów z gminy Lubicz!

Zdrowie, Ponad tysięcy seniorów gminy Lubicz! - zdjęcie, fotografia

Projekt Klub Wsparcia Seniora “Nad Drwęcą” otrzymał właśnie prawie 339 tys. złotych dofinansowania z konkursu Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze będą wsparciem dla najbardziej potrzebujących starszych osób.

Konkurs miał charakter otwarty, co oznacza, że o dofinansowanie mogły ubiegać się wszystkie podmioty – również organizacje pozarządowe – mówi nam Marta Rębska. - Gmina nie miała obowiązku startować w tym konkursie, a jedynie wykorzystała możliwość, by pozyskać środki na rozszerzenie oferty dla schorowanych, mało samodzielnych, wykluczonych społecznie  seniorów z terenu gminy. Tym bardziej cieszymy się, że nasz wniosek uzyskał akceptację.

Projekt powstał w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubiczu w 2017 roku i skierowany jest do potrzebujących pomocy osób starszych. W ramach projektu seniorzy z gminy Lubicz przez rok (od czerwca 2018 do maja 2019) trzy razy w tygodniu przez sześć godzin dowożeni będą do świetlicy, gdzie zajmą się nimi animatorzy i specjaliści. Będą czekały na nich warsztaty tematyczne, wyjazdy do kina i teatru, zajęcia rekreacyjne i terapeutyczne. Dodatkowo będą mogli liczyć na darmowe konsultacje z prawnikami, psychologami oraz osobami zajmującymi się poradnictwem socjalnym i rodzinnym. Będzie to forma pilotażu, a objętych zostanie nim piętnaście osób. Dziesięć kolejnych osób otrzyma fachową osób w miejscu swego zamieszkania.

Dobrą wiadomością dla seniorów jest fakt, że pomoc zapewniona będzie przez jeszcze przynajmniej rok po zakończeniu projektu. Oznacza to, że klub “Nad Drwęcą” będzie istniał też w 2019 i 2020 roku. Ponadto w ramach projektu zatrudnione zostaną trzy opiekunki środowiskowe.

fot. pixabay.com


Ponad 300 tysięcy dla seniorów z gminy Lubicz! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się