4°C zamglenie

Pomysły na bałkańskie wakacje 2018

Relaks, Pomysły bałkańskie wakacje - zdjęcie, fotografia

Albania, Serbia, Macedonia. Wspólnie z agencją turystyczną zabieramy Was na Bałkany. Przekonacie się, że warto tam pojechać...

ALBANIA. KRAINA ORŁÓW

Na początek zaglądamy do Albanii. Warto. To kraj z licznymi zabytkami, nie brakuje zwłaszcza zamków, ale także przepiękną przyrodą, a dla przykładu należy tu podać Jezioro Szkoderskie. A jak plaża to najlepiej w okolicach Sarandy. Na pewno trzeba odwiedzić Berat, jedna z największych atrakcji Albanii. Tam czas zatrzymał się... kilkaset lat temu. Piękne stare domy w granicach murów zamku górującego nad miastem.

 

CZARNOGÓRY. MAŁY KRAJ, NIEZWYKŁY KRAJ

Wystarczy spojrzeć na mapę, by przekonać się, że Czarnogóra to niewielki kraj. Ale jakże interesujący, dlatego nie warto go przegapić. Polecamy zwłaszcza stare miasta takie jak Kotor i Budva, a także przepiękną przyrodę i ciepłe morze. To coś dla tych, którzy lubią leniuchować na wakacjach. Są zabytki, jest morze, a także góry. Tu szczególnie trzeba wspomnieć o Parku Narodowym Lovcen.

MACEDONIA. W POSZUKIWANIU UROKLIWYCH ZAKĄTKÓW

Największą atrakcją tego kraju są z pewnością malownicze usytuowanie Ochrydy na zboczach gór Galiczicy nad pięknym Jeziorem Ochrydzkim. Spora liczba wczesnochrześcijańskich zabytków i innych perełek architektonicznych sprawdziły, że to miejsce znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ochryda położona na granicy Macedonii i Albanii jest jednym z najstarszych ludzkich siedlisk w Europie i kolebką słowiańskiej kultury.

SERBIA. KRAJ, KTÓRY TRZEBA ODKRYĆ

Na koniec jeszcze Serbia, co nie oznacza że jest najmniej interesująca. Przeciwnie. Ten kraj oferuje odwiedziny w parkach narodowych. Możecie liczyć na dzikie góry i kaniony, a także malownicze rezerwaty, jeziora i wodospady. To naturalne bogactwo doskonale wykorzystują miejscowe kurorty i uzdrowiska. Belgrad to z kolei stolica niespodzianek, Nowy Sad, to inaczej serbskie Ateny, a mniejsze miejscowości urzekają twierdzami i monastyrami skrytymi w niezwykłych miejscach. Wszyscy zajadają się też serbską kuchnią...

Bałkany to także Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Grecja, Kosowo, a nawet Rumunia i Słowenia.

fot. itaka.pl

Agencja turystyczna Coco Tours

Małe Garbary 21 (10:00-18:00)

792 010 515
793 110 515

Legionów 216f (10:00-20:00)

792 010 515
793 110 515

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


Pomysły na bałkańskie wakacje 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się