13°C bezchmurnie

Pomorzanin rozpoczyna sezon. Na co mogą liczyć kibice?

Hokej na trawie, Pomorzanin rozpoczyna sezon mogą liczyć kibice - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższą niedzielę laskarze Pomorzanina Toruń rozpoczną sezon 2017/2018. Pierwszym rywalem Pomorka będzie beniaminek Lipno Stęszew.

Pomorzanin Toruń zaczyna ligowe rozgrywki z opóźnieniem. Pierwsze spotkanie nasi laskarze mieli rozegrać w miniony weekend, ale, po przejściu burzy z 11 na 12 sierpnia, boisko nie nadaje się do rozgrywania meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Ze względu na remontowany stadion, podopieczni Piotra Żółtowskiego mieli utrudnione przygotowania do rozgrywek ligowych. Jednak nie oznacza to, że Pomorek jest źle przygotowany. Wręcz przeciwnie, atmosfera w zespole jest bojowa i zawodnicy oraz trener, jak zwykle, zapowiadają walkę o najwyższe cele.

- Zawodnicy część pracy wykonali sami. Większość przygotowań na boisku to treningi z kijami, a także część interwałowa. Jesteśmy gotowi do pierwszego spotkania, ale pamiętajmy, że mecz z Lipnem nie będzie łatwy - mówi w rozmowie z oficjalną stroną Pomorzanina trener Piotr Żółtowski.

Wspomniany przez trenera zespół ze Stęszewa jest całkiem nieźle znany przez naszych laskarzy. W jednym z przedsezonowych sparingów Pomorek wygrał z Lipnem 7:0. Dodatkowym smaczkiem niedzielnego meczu będzie występ w zespole beniaminka byłego zawodnika Pomorzanina Krzysztofa Zakszewskiego. W barwach Lipna miał też wystąpić inny torunianin Artur Girtler, ale w trakcie sezonu przygotowawczego zerwał więzadła krzyżowe i wróci do gry w styczniu.

Pomorek w sezonie 2017/2018 będzie występować w nieco innym składzie niż w minionych miesiącach. Z klubu odeszli Maciej Janiszewski, Włodimir Stretowicz, Witalij Szewczuk oraz legenda klubu Maciej Zieliński, który zakończył karierę. Lukę w linii pomocy mają uzupełnić nowi zawodnicy. Do Torunia po zagranicznych wojażach powracają Patryk Karamuz oraz Tomasz Nowicki.

Nie ulega wątpliwości, że nasi laskarze będą jednym z faworytów do zdobycia Mistrzostwa Polski. Najgroźniejszym rywalem Pomorka będzie tradycyjnie Grunwald Poznań. W walce o końcowy tryumf liczyć się będą także AZS AWF Poznań, LKS Gąsawa, Politechnika Poznańska oraz Start Gniezno. 

Inauguracyjne spotkanie Pomorzanin rozegra w niedzielę w Stęszewie o 13:00. 

Pomorzanin Toruń jest jednym z fawortyów do zdobycia Mistrzostwa Polski.

(fot. facebook.com/pomorzanin)

Pomorzanin rozpoczyna sezon. Na co mogą liczyć kibice? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl