Pomagał innym, a teraz sam potrzebuje pomocy. Chirurg z Torunia walczy o życie

Zdrowie, Pomagał innym teraz potrzebuje pomocy Chirurg Torunia walczy życie - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 17/10/2019 17:00

Paweł Drojecki, chirurg, który dotychczas pracował w szpitalu na toruńskich Bielanach walczy o życie. Właśnie została uruchomiona zbiórka na jego innowacyjną terapię.

Los bywa niestety przewrotny. Jeszcze niedawno Paweł Drojecki przeprowadzał skomplikowane operacje i ratował ludzkie życie. W swojej karierze zajmował się między innymi ostrymi tętniakami aorty, ostrym niedokrwieniem kończyn, leczył ofiary wypadków. Niestety teraz sam musi walczyć o życie. U lekarza stwierdzono stwardnienie zanikowe boczne. 

 Zaczęło się niewinnie – drętwiała mu prawa dłoń, potem cała ręka. Coraz trudniej było wykonywać operacje. Paweł ma dopiero 43 lata, nie podejrzewał u siebie poważnej choroby, zresztą lekarze często lecząc innych, zapominają o sobie. Kiedy już wykonywanie codziennych obowiązków stało się niemożliwe, najpierw sam zaczął robić sobie badania, następnie zgłosił się do neurologa – tłumaczy rodzina i przyjaciele Pawła Drojeckiego.

Niestety w tej chwili lekarz ma całkowite porażenie obu kończyn górnych, porusza się na elektrycznym wózku. Do tej pory odmawiał pomocy i nie zgadzał się na zbiórki, uważał bowiem, że są osoby, które bardziej od niego potrzebują wsparcia. – Sytuacja zmieniła się jednak w ostatnich tygodniach. Paweł został zakwalifikowany do leczenia autologicznymi komórkami macierzystymi (MSC-NTF cells) w Izraelu. Jest to obecnie jedyna terapia na świecie, która daje nie tylko szansę na zatrzymanie postępu choroby, ale nawet na cofnięcie się niektórych objawów – informują rodzina i przyjaciele.

Jego terapia może się odbyć pod koniec listopada. Niestety jest bardzo kosztowna - wyceniono ją na ponad trzy miliony złotych. Jednak wystartowała właśnie zbiórka, dzięki której może uda się sfinansować leczenie. Jeśli chcecie pomóc, to kliknijcie TUTAJ.

(AM)

fot. siepomaga.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

chirurg z torunia, paweł drojecki, zbiórka charytatywna, pomoc - komentarze opinie

  • gość 2019-10-17 22:01:04

    Ostatnie statystyki pokazują, że lekarz w szpitalu na bielanach zarabia 16tyś złotych miesięcznie, tj. 192tyś złotych rocznie. Polacy potrafią się utrzymać za min. krajową tj 1660zł na rękę, co daje oszczędności rzędu 170tyś rocznie. Wystarczy więc, że 30 kolegów po fachu się dożyci i będzie na leczenie.

  • gość 2019-10-17 22:14:48

    Gośc, zastanów się zanim napiszesz

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 23:08:22

    Jasne, że pomożemy!!!

  • Ozywisciebezalkoholowego - niezalogowany 2019-10-17 23:35:49

    Klasyczne ...Szewc bez butów. Tysiące pustych łóżek w szpitalach i trza szpitale zamykać ....bo ludzie boją się lekarzy niedouczonych i wołąw domu umierać.kompromitacja ...co to za lekarz ?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-18 04:56:30

    Taka prawda

  • Gość - niezalogowany 2019-10-18 05:19:47

    Przykra sprawa,powinno się pomagać

  • Gość - niezalogowany 2019-10-18 09:27:57

    To jest jeden z najlepszych lekarzy którego miałam możliwość poznać i pracować z nim.
    Geniusz w swojej pracy i wspaniały człowiek.
    Dla nas wszystkich,którzy z nim pracowali tyle lat to tragedia!!!!
    Tylu ludziom pomógł.Leczył przypadki beznadziejne których inni nie chcieli dotknąć.
    Jeśli tyle zarabiał co ludzie piszą bo ja tego nie wiem.To i tak mało za to kim jest i co potrafił zrobić.

  • Eror - niezalogowany 2019-10-18 10:08:44

    Nie znam Pana osobiście Panie Pawle, ale trzymam kciuki za Pana i najbliższych w walce z chorobą i oczywiście na tyle na ile mogę wesprę zbiórkę. Proszę się nie poddawać, jest mnóstwo ludzi anonimowych mniej lub bardziej którzy wspierać na pewno Pana będą w różnoraki sposób.

  • gość 2019-10-18 12:04:16

    Pawełku jasne że Ci pomożemy Praca z Tobą to była czysta przyjemność .Będziemy Cię wspierać

  • ala - niezalogowany 2019-10-18 17:35:15

    Rafał Zieliński, który walczył z SLA.W błyskawicznym tempie udało mu się zebrać pieniądze na przeszczep komórek macierzystych w Izraelu . Udało się to dzięki jego silnej wierze i ogromnemu wsparciu bliskich. Niestety zabiegi nie przyniosły pożądanych rezultatów. Rafał zmarł
    Moze CI sie uda

  • Slawek - niezalogowany 2019-10-18 19:52:40

    nie w rzucajcie tu polityki i to ile może zarabiał, najpierw poznaj na co jest chory a potem odważ się komentować. Chory jestem również na to cholerstwo SLA/MND czy jak po polsku stwardnienie zanikowe boczne. Czekam pełen nadziej że to zadziała.

  • Megi - niezalogowany 2019-10-18 21:38:12

    Mam nadzieję że zabieg się uda mój wujek też lekarz chirurg zmarł choroba postępowała bardzo szybko nie całe 2 lata

  • Hana - niezalogowany 2019-10-19 13:20:08

    Oczywiście że pomożemy... Mieszkańcy Torunia działajmy!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-19 18:56:08

    "...lecz ludzi dobrej woli jest więcej..."Panie Doktorze, jesteśmy z Panem i Pana Rodziną.Warto walczyć! To jest nasza wspólna walka! Damy radę!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-19 18:58:51

    "...lecz ludzi dobrej woli jest więcej..."Panie Doktorze, jesteśmy z Panem i Pana Rodziną.Warto walczyć!Dopóki wlczymy jest nadzieja. Od teraz jest to nasza wspólna walka! Damy radę!

  • Gośćpagaczka - niezalogowany 2019-10-19 20:56:50

    Opiekowałam się osobą chorą na SLA. Byłamz Gabrysią do końca. Diagnoza to tak naprawdę wyrok. Najgorsze w tej chorobie to świadomość śmierci, bezsilność, bezradność, niemoc. Oczywiście, że pomogę. Jeżeli tylko jest szansa, nadzieja na wyleczenie bądź poprawę komfortu życia to pmóżmy. Co niektórym,, inteligentnym inaczej,, radzę udać się do psychiatry albo po prostu głupio i prostacko nie komentować. A może tak po prostu życzyć głupm hejterom żeby doświadczyli tego samego! Trzeba człowiekowi dać nadzieję! Bo jak nie my to kto?

  • gość 2019-10-21 17:43:40

    Nie chcesz nie pomagaj i nie komentuj ,ale my pomożemy.Gdyby kazdy dał przysłowiową złotówkę to pomożemy nie tylko dr Pawłowi ,ale i innym potrzebującym...Mały gest a tyle wart czyjes zycie kogoś kto uratował niejedno zapewne!!! Powodzenia i trzymamy kciuki dr Pawle!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 21:38:39

    Straszna choroba byłam przy osobie 2 lata która walczyła .niszczy wszystko.Mam nadzieje ze Pan wygra życzę zdrowia

  • gość 2019-10-31 15:14:19

    Gorąco polecam poruszającą autobiografię o realiach życia ze śmiertelną chorobą jaką jest SLA (stwardnienie zanikowe boczne) „Życie bez nerwów”
    https://www.empik.com/zycie-bez-nerwow-zaremba-andrzej,p1220544125,ksiazka-p

  • gość 2019-10-31 15:14:59

    Gorąco polecam poruszającą autobiografię o realiach życia ze śmiertelną chorobą jaką jest SLA (stwardnienie zanikowe boczne) „Życie bez nerwów”
    https://www.empik.com/zycie-bez-nerwow-zaremba-andrzej,p1220544125,ksiazka-p

  • gość 2019-11-07 07:29:13

    to przykre ze sa tacy, co nie widza nic poza swoimi pewniakami,,,umieją liczyć cudze pieniądze a nie maja krzty empatii.....Paweł- nie przejmuj sie tym!!!! będzie dobrze a jeśli czytasz niektóre wypociny to uwierz, sa to słowa ludzi małego kalibru!!!!póki co Slupsk i Toruń walczy i będzie dobrze!!!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie