Polski Cukier Toruń zdemolował rywali na własnym parkiecie

Koszykówka, Polski Cukier Toruń zdemolował rywali własnym parkiecie - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 20/10/2019 20:18

Polski Cukier Toruń pokonał na własnym parkiecie ekipę HydroTruck Radom 86:53. Twarde Pierniki dominowały od początku meczu.

Pojedynek doskonale rozpoczęli gospodarze. Już w pierwszej akcji Keith Hornsby trafił z dystansu, później sfinalizował akcję “2+1”, a następnie powtórzył wyczyn z początku rywalizacji. Po punktach Damiana Kuliga było 11:0. Doskonałe wejście w mecz torunian pozwoliło im kontrolować przebieg spotkania. Inauguracyjna odsłona zakończyła się wynikiem 20:13 dla podopiecznych Sebastiana Machowskiego.

Druga kwarta również należała do gospodarzy. W pierwszych jej minutach trafienia Aminu i Schenka nie pozwoliły gościom odrobić strat. Później gracze wyjściowej piątki Twardych Pierników "wzięli się" za powiększanie przewagi. Szczególnie brylowali w tym elemencie Hornsby i Kulig, który popisał się w tej części gry jednym z najbardziej efektownych “wsadów” w całym meczu. Wszystko to złożyło się na prowadzenie ekipy z grodu Kopernika 47:25.

Trzecia część gry nie zmieniła obrazu widowiska. Goście nie byli w stanie zniwelować różnicy punktowej. Kibiców Twardych Pierników mogły cieszyć szczególnie trafienia wracających do optymalnej dyspozycji Bartosza Diduszko i Aleksandra Perki. Przed ostatnią kwartą było 67:39 dla wicemistrzów Polski.

Decydujące dziesięć minut było dopełnieniem formalności. Nikt w Arenie Toruń nie wyobrażał sobie, żeby radomianie odrobili straty. I rzeczywiście goście nawet przez chwilę nie byli w stanie zagrozić ekipie Polskiego Cukru. Wynik końcowy - 86:53 w pełni oddaje dominację gospodarzy. Najlepiej w zwycięskiej ekipie zaprezentowali się Keith Hornsby - zdobywca 21 punktów i Jakub Schenk, który zapisał na swoim koncie 20 “oczek”. Natomiast żaden gracz drużyny z Radomia nie miał dwucyfrowego dorobku. Najbliżej dokonania tej sztuki byli Zegzuła i Lindbom.

Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 86:53 (20:13, 27:12, 20:14, 19:14)