5°C zamglenie

Polski Cukier przegrywa w Ostrowie Wielkopolskim

Koszykówka, Polski Cukier przegrywa Ostrowie Wielkopolskim - zdjęcie, fotografia

Twarde Pierniki walczą o finał Energa Basket Ligi.

Koszykarze Polskiego Cukru dobrze weszli w ten mecz. Po pierwszych 6 min. gry na tablicy wyników było 6-0 dla Twardych Pierników. Potem jednak rywale doszli do siebie i też zaczęli punktować. Pierwsza kwarta, tak samo jak druga, zakończyła się remisem. Zawodnicy obu drużyn schodzili do szatni na dużą przerwę przy stanie 41-41.

Emocji nie brakowało też w drugiej połowie tego półfinałowego pojedynku, choć lekką przewagę uzyskała Stal. Trzecia kwarta zakończyła się trzypunktowym zwycięstwem gospodarzy. Gospodarze nieco powiększyli przewagę w ostatniej odsłonie spotkania. Cały mecz zakończył się wynikiem 76-82.

Świetny mecz w drużynie Twardych Pierników rozegrał Cheikh Mbodj. Senegalski podkoszowy zdobył na zespołu aż 27 punktów. Z kolei w ekipie Emilia Rajkovicia najskuteczniejszym graczem był Nikola Marković - 19 punktów.

Rywalizacja o finał Energa Basket Ligi toczy się do trzech zwycięstw. Kolejny mecz już w sobotę 12 maja o godz. 20:00. Także w Ostrowie. Transmisja z meczu na antenie Polsatu Sport Extra.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń 76-82 (17-17, 24-24, 24, 17-14)

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 1-0