10°C bezchmurnie

Polityczne trzęsienie ziemi! PO wyrzuca posłów, w Nowoczesnej też zmiany...

Posłowie i senatorowie, Polityczne trzęsienie ziemi! wyrzuca posłów Nowoczesnej zmiany - zdjęcie, fotografia

Jest reakcja na wynik głosowania opozycji w sprawie projektu Ratujmy Kobiety.

Informacja sprzed chwili. Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i Jacek Tomczak zostali wyrzuceni z Platformy Obywatelskiej - informuje RMF FM. To troje posłów Platformy Obywatelskiej, którzy zagłosowali przeciw skierowaniu do dalszych prac projektu zmian w prawie aborcyjnym autorstwa komitetu Ratujmy Kobiety.

- Jestem zszokowany, że dowiaduję się od dziennikarzy, a nie od kolegów z partii. Nie zgadzam się na łamanie kręgosłupa - tak w rozmowie z RMF FM decyzję władz PO komentuje Marek Biernacki.

Zmiany szykują się także w Nowoczesnej. Co najmniej sześcioro posłów tej partii zawiesi się w prawach członków partii lub nawet odejdzie z niej.

Chodzi m.in. o toruńską posłankę Joannę Scheuring-Wielgus, a także Joannę Schmidt i Krzysztofa Mieszkowskiego. To reakcja na brak mobilizacji w partii podczas wczorajszego głosowania nad projektem liberalizującym aborcję.

Scheuring-Wielgus powiedziała, że postanowiła nie odchodzić z partii, tylko na miesiąc zawiesić członkostwo w klubie Nowoczesnej. Podkreśliła, że to dla niej bardzo trudna decyzja, bo należy do osób, które zakładały Nowoczesną. Jak mówiła, daje ten miesiąc, jako czas, by zastanowić się nad tożsamością ugrupowania. - Zastanowić się nad tym, czy Nowoczesna jest potrzebna nam, czy Nowoczesna jest potrzebna Polakom - powiedziała Scheuring-Wielgus.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


joanna scheuring wielgus, głosowanie aborcja, kto głosował przeciwko aborcja - komentarze opinie

  • Ewiak Ryszard - niezalogowany 2018-01-11 16:32:18

    Posłowie Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak zostali wykluczeni, gdyż postąpili zgodnie z sumieniem. Tacy ludzie mają dużą wartość w oczach Boga. On traktuje zabójstwo płodu jako morderstwo. W Prawie Mojżeszowym czytamy: "Jeśli biją się dwaj mężczyźni i przy tym uderzą kobietę w ciąży tak, że wywołają poród, ale bez szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką nałoży na niego mąż kobiety, a przekaże ją przy rozjemcach. Jeśli jednak dojdzie do szkody, wtedy zapłaci życiem za życie" (Wyjścia 21:22,23, Przekład Literacki). Król Dawid napisał: "Zarodek mój zobaczyły oczy Twoje, i w księdze Twojej wszystkie one zapisane zostały, dni formowania, gdy nie było żadnego z nich" (Psalm 139:16). Bóg rejestruje informacje genetyczne człowieka już w chwili poczęcia. Będą potrzebne w procesie zmartwychwstania (por. Łukasza 12:7). W chwili poczęcia określone zostają wszystkie cechy genetyczne, takie jak płeć, kolor skóry i oczu, rysy twarzy itp. To jest już w pełni osobny, żywy organizm ludzki.

Dodajesz jako: Zaloguj się