Policjant przebieraniec. Mieszkanka Torunia wyrzuciła pieniądze przez okno [WIDEO]

  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
TUB 12/10/2018 11:20

Policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca Torunia, który metodą „na policjanta” uzyskał minimum 46 tys. zł. Pokrzywdzeni zostawiali pieniądze m.in. w reklamówce na płocie, a także wyrzucali je przez okno.

W miniony poniedziałek policjanci uzyskali informację, że ten mężczyzna ma brać udział w oszustwie metodą "na policjanta" na terenie Warszawy. 49-latek, jak ustalili policjanci, był tzw. odbierakiem. - Miał odebrać pieniądze pokrzywdzonej, a przekazać je kolejnej osobie - wyjaśnia Monika Chlebicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Po dokonaniu oszustwa miał oczekiwać na odbiór gotówki w pobliżu dworca Warszawa Centralna lub centrum handlowym.

Ok. godz. 13:30, w jednym z butików na terenie galerii handlowej, policjanci zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał wizerunkowi Krzysztofa Sz. Mężczyzna został zatrzymany. Potwierdził, w rozmowie z kryminalnymi, że tego dnia przejął pieniądze oraz biżuterię, które zostały zawieszone w reklamówce na płocie jednej z posesji w Warszawie.W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim gotówkę - ponad 46 tys. złotych i 40 euro, schowane w różnych częściach garderoby oraz cztery złote pierścionki. Pieniądze oraz biżuteria, jak ustalili policjanci, pochodziły od 75-letniej mieszkanki Warszawy, która pozostawiła te rzeczy, zgodnie z instrukcjami uzyskanymi od oszustów, na płocie jednej z posesji.

Na podstawie informacji, którymi dysponują kryminalni zatrzymany typowany jest przez nich do co najmniej dziewięciu tego typu oszustw na terenie województw: pomorskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Po zatrzymaniu Krzysztof Sz. trafił do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, gdzie w sumie usłyszał zarzuty trzech oszustw metodą na "policjanta". Do dwóch pierwszych doszło 12 września br. na Chełmińskim Przedmieściu w Toruniu.

- W pierwszym przypadku pokrzywdzona, sądząc że padnie ofiarą włamania, chcąc ochronić posiadane w mieszkaniu oszczędności, wyrzuciła przez okno ponad 7 tys. złotych, które mieli przejąć rzekomi policjanci - dodaje Monika Chlebicz z KWP Bydgoszcz.

W drugim przypadku pokrzywdzona uwierzyła, że policjanci prowadzą akcję przeciwko oszustom bankowym i po wypłaceniu pieniędzy ze swojego rachunku przekazała oszustom ponad 27 tys. zł. Ostatni zarzut, jaki usłyszał 49-latek dotyczył jego udziału w oszustwie, do którego doszło w Warszawie, gdzie został zatrzymany.

Krzysztofa Sz. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawa jest rozwojowa. Trwa ustalanie pozostałych członków gangu.

(TUB)

fot. KWP Bydgoszcz

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Policjant przebieraniec. Mieszkanka Torunia wyrzuciła pieniądze przez okno [WIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama