Policjanci wyruszyli na toruńskie drogi z oryginalnym sprzętem. Kierowcy będą zaskoczeni

Sprawy kryminalne, Policjanci wyruszyli toruńskie drogi oryginalnym sprzętem Kierowcy będą zaskoczeni - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 11/10/2019 13:05

Kierowcy, którzy zostaną złapani na jeździe pod wpływem narkotyków będą mogli zostać przebadani na miejscu. Po toruńskich ulicach jeździ już radiowóz wyposażony w "Drugtest 5000".

Od kilku dni Komenda Miejska Policji w Toruniu dysponuje sprzętem, który ma poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Mundurowi otrzymali od Starostwa Powiatowego "Drugtest 5000", drukarkę mobilną do tego urządzenia oraz alkotest. – Przekazany sprzęt umożliwi toruńskim mundurowym przeprowadzanie sprawnych kontroli kierowców na okoliczność używania narkotyków czy alkoholu, bez konieczności kierowania na badania. Mobilna drukarka zapewnia natychmiastowy wydruk wyników pomiaru w miejscu przeprowadzenia testu – informuje Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Wspominany już "Drugtest 5000" to jedno z najnowocześniejszych urządzeń w swojej klasie. Składa się z systemu pobierania próbek oraz analizatora. Dzięki temu od razu wiadomo, czy badana osoba zażywała narkotyki. Za pomocą zestawu w miejscu kontroli pobierana jest próbka, która trafia do analizatora.

– Badany sam pobiera sobie ślinę do badania, trwa to około minuty. Następnie osoba ta oddaje zamkniętą kasetę, co zapobiega kontaktowi osoby badającej z próbką śliny. Bezpośrednio po pobraniu próbki rozpoczyna się proces wykrywania potencjalnego zażycia narkotyków. Wystarczy wsunąć kasetę testową oraz wkład do analizatora, aby uruchomić automatyczny proces analizy – tłumaczy Chrostowski.

Po kilku minutach policjanci znają dokładne wyniki badania. Ponadto można je uzupełnić o dodatkowe informacje z użyciem zewnętrznej klawiatury, zapisać lub wydrukować bezpośrednio z urządzenia, korzystając z przenośnej drukarki, którą mundurowi także otrzymali od Starostwa Powiatowego.

"Drugtest 5000" potrafi wykryć osiem klas substancji: amfetaminę, benzodiazepiny, delta-9-tetrahydrokannabinol (konopie indyjskie), kokainę, metamfetaminę, opiaty, metadon, ketaminę.

Od tego tygodnia to nowoczesne urządzenie jest dostępne dla toruńskich policjantów. Maszyna jeździ w jednym z radiowozów, który kontroluje ulice w Toruniu i powiecie toruńskim.

(Redakcja)

fot. KMP w Toruniu

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

toruń, policja, drugtest, drogówka - komentarze opinie

  • gość 2019-10-11 19:55:15

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 14:55:12

    Znów ten yebany spam

  • gość 2019-10-12 22:17:17

    a co z osobami które np w weekend zapaliły "skręta" w klubie i w poniedziałek będą musiały przejśc takie badanie ? pod wpływem juz nie będą a niestety thc utrzymuje sie do 30 dni w organiźmie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama