Policja w gminnej bibliotece. Dzieci uczyły się o bezpieczństwie

Ciekawostki, Policja gminnej bibliotece Dzieci uczyły bezpieczństwie - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 21/07/2019 08:30

Dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek w Lulkowie (gmina Łysomice) miały okazję poznać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia przygotowała i przedstawiła maluchom Monika Moszczyńska z toruńskiej “drogówki”.

Lekcja odbyła się w ubiegłym tygodniu, w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Lulkowie, dlatego poza przedszkolakami z grupy “Pszczółki” brały w niej też udział dzieci, spędzające wakacje w tej placówce.

Przygotowane zajęcia opierały się przede wszystkim na wspólnej zabawie, podczas której St Sierż. Monika Moszczyńska pokazywała jakie niebezpieczeństwa wynikają z nieprzestrzegania przepisów i co robić żeby tych sytuacji uniknąć. - W trakcie zajęć maluchy obejrzały film o bezpiecznych zachowaniach. Dzieci brały chętnie udział w zajęciach i zgłaszały się do odpowiedzi - mówi Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Przede wszystkim przedszkolaki dowiedziały się kiedy i gdzie najbezpieczniej przejść przez jezdnię oraz jak prawidłowo poruszać się po drogach. - Policjantka zwróciła również uwagę na ostrożność i czujność w kontaktach z osobami obcymi - dodaje Wojciech Chrostowski.

Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali pamiątkowe odblaski i kolorowanki, które będą im przypominały o zasadach bezpieczeństwa na drodze.  

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. KMP w Toruniu

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

przedszkole, policja, drogówka, bezpieczeństwo, biblioteka - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama