14°C bezchmurnie

Pojedynek Mistrza Świata z Mistrzem Europy. To będzie ozdoba zawodów w Arenie Toruń

Już 15 lutego w Arenie Toruń odbędzie się naszpikowany gwiazdami mityng lekkoatletyczny Copernicus Cup.

Dokładnie w połowie lutego w naszym mieście odbędzie się mityng lekkoatletyczny Copernicus Cup. Podobnie jak w zeszłym roku ta impreza będzie zaliczana do cyklu IAAF World Indoor Tour. Dlatego do naszego miasta przyjedzie wiele gwiazd światowej lekkoatletyki.

Wielką atrakcją podczas toruńskich zawodów będzie pojedynek gigantów w pchnięciu kulą - Konrad Bukowiecki (Halowy Mistrz Europy) kontra David Storl (Mistrz Świata). 

Storl, kiedy był juniorem, bił rekordy świata i Europy wręcz hurtowo. Niemiec w wieku 21 lat sięgnął po mistrzostwo świata (Daegu 2011), a rok później był już wicemistrzem olimpijskim – w Londynie stoczył wówczas bój z naszym Tomaszem Majewskim.

Jednak w ostatnich latach rolę Storla na stadionach i w halach przejął Polak - Konrad Bukowiecki. Nasz kulomiot jest siedem lat młodszy od Niemca. Rok temu w Belgradzie Bukowiecki pokonał Storla i został wówczas halowym mistrzem Europy, przy okazji poprawiając rekord Polski (21.97). Teraz pojedynek Bukowiecki-Storl będzie ozdobą Copernicus Cup.

- Zawsze podkreślam, że bardzo lubię startować przed własną publicznością. Doping polskich kibiców i wsparcie bliskich zdecydowanie pomaga, co udowodniłem m.in. w Bydgoszczy zdobywając latem mistrzostwo Europy do lat 23. Ze startem w Toruniu wiąże duże nadzieje. Okres przygotowawczy przepracowałem dobrze, to były moje najcięższe przygotowania i mam nadzieję że to zaprocentuje. Na Copernicus Cup będę chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony i zawalczyć o zwycięstwo. Klimat Areny Toruń pomaga w rywalizacji z najlepszymi - mówi Konrad Bukowiecki.

Czwarty Copernicus Cup odbędzie się 15 lutego w Arenie Toruń. Bilety na tę imprezę możecie kupić między innymi w serwisie eBilet.pl

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Pojedynek Mistrza Świata z Mistrzem Europy. To będzie ozdoba zawodów w Arenie Toruń komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się