Podtoruńska szkoła weźmie udział w europejskim projekcie

Szkoły i licea, Podtoruńska szkoła weźmie udział europejskim projekcie - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 27/12/2018 12:50

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łążynie II (gmina Obrowo) zakwalifikowała się do europejskiego programu “Solidarność. Podaj dalej!”.

Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia jest zaangażowanie młodych ludzi w dyskusję o różnorodności społecznej, dyskryminacji i różnych perspektywach widzenia rzeczywistości. W ramach programu doświadczeniami i przemyśleniami wymieniają się uczniowie z Polski, Francji, Chorwacji i Holandii.

Wszystko opiera się na bardzo prostym pomyśle przypominającym ideę “wiadomości w butelce”. Co roku bowiem, 21 marca, podczas Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją i Rasizmem młodzi ludzie wysyłają kartki pocztowe z  przekazem solidarności do losowo wybranych nieznajomych i liczą na ich odpowiedź.

Szkoła Podstawowa w Łążynie II zakwalifikowała się do programu dzięki wielkiemu zaangażowaniu dwóch nauczycielek: Elżbiety Zbąskiej i Agnieszki Kilińskiej. Liderem inicjatywy pozostaje francuska Liga Edukacji, partnerami zaś są: Fundacja Szkoła z Klasą (Polska), Centrum Badań nad Pokojem (Chorwacja) oraz Fundacja Cives (Hiszpania).

- Mamy nadzieję, że doświadczenia naszych uczniów wyniesione z projektu pomogą im dostrzec i przemyśleć wyzwania, z którymi mierzą się na co dzień ludzie spoza naszego najbliższego otoczenia, a stereotypy i uprzedzenia będą im obce - tłumaczy Agnieszka Kilińska.

Dzięki wsparciu, jakie od 2016 program “Solidarność. Podaj dalej!” otrzymuje w ramach projektu Erasmus+, można mówić o jego europejskim zasięgu. W roku szkolnym 2017/2018  w akcji wzięło udział około 150 tysięcy uczniów (w tym 700 z Polski).

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina obrowo, łążyn, solidarność, podaj dalej - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama