Pod Toruniem rozpoczęła się budowa kilkukilometrowej drogi rowerowej

Inwestycje, Toruniem rozpoczęła budowa kilkukilometrowej drogi rowerowej - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Arkadiusz Kobyliński 05/10/2019 08:01

Rozpoczęły się prace związane z budową drogi rowerowej na trasie Różankowo-Piwnice-Lulkowo. Gmina Łysomice informuje mieszkańców o możliwych utrudnieniach.

Na początku tego roku Starostwo Powiatowe w Toruniu ogłosiło plany realizacji projektu „Poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców oraz wsparcie niskoemisyjnego transportu drogowego poprzez wybudowanie dróg dla rowerów”. Informowano, że Powiatowy Zarząd Dróg zamierza wybudować dziewięć odcinków tras rowerowych. 

Miały one łączyć ważne dla mieszkańców powiatu miejscowości i być alternatywą dla jazdy samochodem. Teraz ruszyły prace związane z budową ścieżki rowerowej pomiędzy Różankowem a Lulkowem w gminie Łysomice. Będzie ona przebiegać przez Piwnice, w pasie drogowym wojewódzkiej 552, a jej długość ma wynieść ok. 3,2 km.

W związku ze startem plac władze gminy przypominają mieszkańcom o niedogodnościach, które mogą wystąpić w trakcie robót. - W ciągu najbliższych dwóch tygodni w Piwnicach będą prowadzone prace budowlane - usuwanie kolidujących ogrodzeń działkowych. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na wyrozumiałość - czytamy w mediach społecznościowych gminy Łysomice. 

Ogólnie inwestycje w ramach powiatowego projektu to: budowa traktu Różankowo–Lulkowo oraz Kamionki Małe–Turzno. Wyceniono je na 4,3 mln zł, a ich wykonaniem miała zająć się firma TRANSBRUK Barczyński Sp. z o.o. z Pigży.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Bogusław Kashyna

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina łysomice, remont, droga rowerowa, budowa, lulkowo, piwnice, różankowo, utrudnienia - komentarze opinie

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-10-06 11:22:08

    szkoda ze wybudowana kilka lat temu sciezka z papowa osiekow do granic torunia wyglada tragicznie , pelno smieci, nikt nie podcina krzakow ktore juz przeszkadzaja w jezdzie rowerem, nawierzchnia sie psuje i nikt jej nie naprawia , brak smietnikow a sciezka byla otwierana z takim rozmachem lecz juz o niej zapomiano

  • Marian - niezalogowany 2019-10-06 19:44:22

    Poprawa komfortu życia mieszkańców... Taa, szkoda tylko że nie wszystkich. Od wielu lat jest potrzebna ścieżka i chodnik od skrzyżowania w Łysomicach w kierunku strefy. Ale nieudolna gmina nie potrafi tego wykonać.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama