Pod Toruniem powstał wielofunkcyjny obiekt sportowy [FOTO]

Inwestycje, Toruniem powstał wielofunkcyjny obiekt sportowy [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Arkadiusz Kobyliński 25/07/2019 09:38

Wielofunkcyjny stadion sportowy i kilka siłowni zewnętrznych od niedawana funkcjonuje w gminie Obrowo. To odpowiedź na potrzeby mieszkańców.

W gminie Obrowo dobiegła końca realizacja projektów związanych z terenami rekreacyjnymi dostępnymi dla mieszkańców. Dzięki niej pojawiły się nowe miejsca do aktywnego wypoczynku.

- Podczas spotkań w sołectwach często słyszeliśmy, że warto stworzyć nowe tereny do uprawiania sportu. Nasze inwestycje to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Zdecydowaliśmy wybudować je w największych miejscowościach. Teraz do dyspozycji mieszkańców są wygodne i bezpieczne urządzenia - mówi Krzysztof Myszkowski z Urzędu Gminy Obrowo.

Na tych działaniach najbardziej skorzystali sympatycy sportu i aktywnego wypoczynku w Łążynie II. Od czerwca do ich dyspozycji został oddany wielofunkcyjny obiekt sportowy, w skład którego wchodzą: 2 boiska do koszykówki, po jednym do piłki ręcznej i siatkówki oraz 60-metrowa bieżnia i skocznia do skoku w dal. Chociaż projekt tego nie przewidywał, wiadomo, że bramki mające służyć do gry w szczypiorniaka, równie chętnie wykorzystywane są przez zwolenników "piłki kopanej". 

- Należy podkreślić, że boisko wielofunkcyjne jest także w całości ogrodzone i oświetlone, może więc służyć dzieciom i młodzieży oraz zainteresowanym sportem dorosłym, o każdej porze dnia - tłumaczy Andrzej Wieczyński, wójt gminy Obrowo. Na tę ważną dla społeczności Łążyna II inwestycję przeznaczono kwotę 664.200,00 złotych. 

Dodatkowo gmina z własnych środków sfinansowała budowę siłowni plenerowej w tej miejscowości. Jej koszt to 16.506,60 zł. Wraz z oddanymi do użytku w zeszłym roku tego typu miejscami w: Brzozówce, Dobrzejewicach, Głogowie, Osieku nad Wisłą i Szembekowie powstała ogólnodostępna sieć, z której chętnie korzystają mieszkańcy. - Możemy powiedzieć, że ten pomysł się sprawdził. Przejeżdżając przez gminę widać, że siłownie nie są puste. Usłyszeliśmy też sporo pozytywnych głosów od osób, które z nich korzystają - dodaje Krzysztof Myszkowski.

Koszt postawienia tych pięciu obiektów wyniósł 82.508,40 zł., z czego 52.500,00 zł. dofinansował Urząd Marszałkowski.

Zdjęcia boiska w Łążynie II znajdziecie pod tytułem newsa. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Urząd Gminy Obrowo

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina obrowo, Łążyn ii, stadion, boisko, siłownie plenerowe - komentarze opinie

  • gość 2019-07-25 18:13:39

    Zagadka-kto znajdzie siłownie zewnętrzną w Dobrzejewicach ,podpowiedź-za boiskami szkolnymi,boisko z piaskiem ,otoczone oponami i duże krzaki .

  • gość 2019-08-01 14:09:53

    Super, będę musiał się przejść. Brakuje mi ruchu na powietrzu. Poki co ćwiczę tylko na siłowni Champion Gym&Fitness ale i tak jestem zadowolony, bo mają fajny sprzęt i świetnych trenerów personalnych.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama