Powiat toruński, Toruniem powstać hektarowy Centralny Inwestycyjny [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 16/09/2019 13:04

Jest "zielone światło" dla utworzenia Centralnego Parku Inwestycyjnego w Dźwierznie. To efekt współpracy lokalnych samorządów i władz państwowych.

Podczas spotkania w hotelu Rondo w Wąbrzeźnie Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w towarzystwie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego, przekazał ważne informacje o planach utworzenia Centralnego Parku Inwestycyjnego w Dźwierznie.  

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podjęła się opracowania planu pozyskania 468 ha terenów zlokalizowanych w gminie Chełmża bezpośrednio przy A1. - Tereny te są szansą na nowe inwestycje, nowoczesne miejsca pracy, a tym samym na wzrost gospodarczy całego regionu mówi Jadwiga Emilewicz Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

O atrakcyjności tej lokalizacji decyduje jej ogromna powierzchnia - w całym kraju wyraźnie brakuje terenów inwestycyjnych większych niż 200 ha, niezbędnych dla dużych projektów. Jeżeli już taki teren jest dostępny najczęściej znajduje w obrębie specjalnych sfer ekonomicznych, co ma być dodatkowym udogodnieniem dla przedsiębiorców. Decyzje o ulokowaniu kapitału w tym miejscu powinny dać w przyszłości pracę setkom ludzi. 

Jednak ta inwestycja miałaby sens tylko i wyłącznie w przypadku wybudowania dodatkowego zjazdu z autostrady A1, który pozwoliłby dotrzeć do tych terenów. Zdają sobie sprawę z tego faktu zarówno samorządowcy, jak i przedstawiciele rządu. – Pragnę zadeklarować Państwu na wniosek Ministra Ardanowskiego i władz samorządowych powiatu i gminy, że decyzja o budowie węzła jest pozytywna i oczywista, jedynie trzeba skorelować jego budowę z terminami przyszłych inwestycji w strefie. – powiedział minister Adamczyk.

Jeżeli uda się odpowiednio zaplanować dalsze działania, w przyszłości tereny położone w powiecie toruńskim mogą stać się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc dla inwestorów krajowych i zagranicznych. Skoordynowanie prac związanych z przebudową autostrady A1 i przygotowania gruntów pod Centralny Park Inwestycyjny w Dźwierznie wydaje się najistotniejszą kwestią. – Doceniając potencjał tego terenu podjęliśmy się opracowania planu jego pozyskania. Aby konkurować z innymi rynkami o duże projekty, musimy być przygotowani na ich przyjęcie – podkreśla Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o.

Deklaracja Ministra Infrastruktury daje zielone światło do zaplanowania inwestycji. W ciągu najbliższych lat teren będzie uzbrajany w niezbędne sieci i przygotowywany do przekazania zainteresowanym jego wykorzystaniem przedsiębiorcom. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Powiat toruński

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

powiat toruński, andrzej adamczyk, a1, centralny park inwestycyjny, dżwierzno, inwestycje, jan krzysztof ardanowski - komentarze opinie

  • gość 2019-09-16 14:39:37

    To optymistyczna wiadomość - takie działanie pozwoli dźwignąć gospodarkę w okolicy, nawet Regionie.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-16 17:16:12

    Pierdolenie przed wyborami Sharp miał też mieć drogę i co kupa a dali słowo skosnookim u nich to ważniejsze od wszystkiego

  • gość 2019-09-17 15:42:49

    KOLEJNA BREDNIA I OSZUSTWO A ŁYSOMICE SĄ TEGO DOWODEM JAK LUDZI ROBIONO ZA NIEWOLNIKÓW !!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama