Pod Toruniem ma powstać gigantyczny maszt. Mieszkańcy boją się o swoje zdrowie

Inwestycje, Toruniem powstać gigantyczny maszt Mieszkańcy boją swoje zdrowie - zdjęcie, fotografia
Sara Watrak 14/09/2019 15:59

W Małej Nieszawce (gmina Wielka Nieszawka) planowany jest montaż masztu telekomunikacyjnego. Miałoby to poprawić szybkość Internetu oraz zasięg na terenie wsi. Sprawa budzi jednak sporo kontrowersji, a mieszkańcy protestują.

Wiele osób zamieszkałych na terenie gminy Wielka Nieszawka skarży się na niską prędkość Internetu oraz słaby zasięg. Zdarza się, że połączenia telefoniczne są zrywane, a oglądanie filmów online prawie niemożliwe. Problem ten mógłby rozwiązać nadajnik jednego z operatorów komórkowych, zamontowany przy ul. Toruńskiej.

Jak udało nam się ustalić, właściciel działki, na której ma zostać postawiony maszt, wyraził już zgodę na jego budowę. Część mieszkańców popiera ten pomysł, licząc na szybszy Internet, są jednak i tacy, którzy sprzeciwiają się inwestycji. 

Zbierane są podpisy pod petycją do Starostwa Powiatowego w Toruniu, które odpowiada za wydawanie decyzji w tego rodzaju sprawach. Dlaczego mieszkańcy protestują przeciwko budowie masztu? Wątpliwości budzi jego lokalizacja. Wieża o wysokości ponad 40 metrów ma być umiejscowiona pomiędzy dwoma domami, blisko kościoła, w centrum wsi, co wpłynie na efekt wizualny. Jak podkreślają mieszkańcy gminy, maszt telekomunikacyjny jest potrzebny, jednak woleliby, aby powstał w innym miejscu, np. na nieużytkach, przy wale wzdłuż Wisły.

Część osób powołuje się również na niepożądane dla zdrowia skutki obecności nadajnika. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że promieniowanie elektromagnetyczne generowane przez maszt może być szkodliwe dla zdrowia.

Petycję podpisało już ponad 100 osób. Do sprawy będziemy wracać.

(Sara Watrak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Pod Toruniem ma powstać gigantyczny maszt. Mieszkańcy boją się o swoje zdrowie komentarze opinie

  • Technologia - niezalogowany 2019-09-14 21:21:20

    Kurna jak w średniowieczu. Maszt wam chuja zrobi.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 21:23:47

    Jak zwykle koperta pod stołem dla urzędnika od operatora, i interes się kręci, polska skorumpowana!

  • gość 2019-09-14 23:11:30

    Silne pole elektromagnetyczne jak najbardziej może być szkodliwe, choć faktycznie nie ma co popadać w skrajności. Natomiast z pewnością mają rację jeśli chodzi o efekt wizualny, a do tego pozostałe nieruchomości automatycznie tracą na wartości. Jestem za stawianiem nadajników, ale na odludziach.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-15 09:16:10

    Od kiedy okolice kościoła w Małej Nieszewce to centrum miejscowości? Radzę zapoznać się z topografią terenu.

  • Lisu - niezalogowany 2019-09-15 15:34:57

    Na każdym kościele sa zawieszone anteny operatorów ksiądz ma co miesiac za to pieniądze i jakoś wtedy nikogo pole magnetyczne nie siega:) telefony też są szkodliwe a wszyscy dzwonią. Tu chodzi o zazdrość że czemu sąsiad ma mieć więcej odemnie.!!!

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-15 21:24:57

    Cześć mili panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • Gość - niezalogowany 2019-09-15 22:57:04

    Słaby zasięg to narzekania. Teraz ma być maszt o znów narzekania. To gdzie mają go postawić? W lesie dla ptaków czy przy Wale dla bobrów? Takie czasy mili Państwo. Chcemy wygodnie żyć to i krajobraz się zmienia. Ja czekam na lepszy czyli normalny zasięg :)

  • Gość - niezalogowany 2019-09-15 23:41:04

    Kawałek dalej, tam gdzie OBECNIE znajduje się miejscowość Dybowo, blisko Wisły stoi już i tak słup z drutami wysokiego napięcia i to na tyle wysoki, że musi mieć światła, żeby w nocy był widoczny. Nadajnik przesunięty byłby w zasadzie na druga stronę Małej i Wielkiej Nieszawki. Taniej, a jeżeli nie ma wpływu nadajnik na zdrowie to nie będzie miał na przesył prądu i nie musi być blisko drutów przesyłowych, a np w polowie. Tyle. Po co robić z igły widły? Ano z pazerności urzędniczej. pozdrawiam

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-16 09:57:04

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • Gość 11 - niezalogowany 2019-09-17 10:43:26

    5G BĘDZIE MIAŁO 100 RAZY SILNIEJSZĄ MOC PROMIENIOWANIA OD 2-3g. TO BĘDZIE PROMIENIOWANIE MIKROFALOWE JONIZUJĄCE
    BĘDĄ STAWIAĆ MASZTY CO 100 metrów a nadajniki co 50-100 I JESZCZE MAŁE ANTENKI NA LAMPACH
    NA KAŻDYM BLOKU,SZPITALU KOŚCIELE SZKOLE SKLEPACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    BĘDĄ WAM SMAŻYĆ MÓZGi 24/7
    BYŁY TESTY W GLIWICACH I LUDZIE PODOSTAWALI RAKA I BIAŁACZEK

    JUŻ MOŻNA ZOBACZYĆ TESTY NA LUDZIACH W WARSZAWIE ...NADAJNIKI NA LAMPACH BLOKACH

    INSTALUJĄ TO WSZYSTKO W NOCY, TO JEST PROGRAM LUDOBÓJCZY!!!! Zarobią przez to miliony z cyfryzacji

    Nie ma przed tym ucieczki , to tak jakbyście włożyli głowe do mikrofali na 24/7


    Głupcy się z tego śmieją
    Zobaczą jak zachorują na raka albo białaczkę

    Przecież to logiczne ze to jest program ludobójczy
    Na każdej szkole,,szpitalu
    Poprostu SKANDAL

  • Gość - niezalogowany 2019-09-17 16:16:42

    Ludzie ślepi.... Zobaczymy jak dotknie to ich zdrowia co wtedy będą mówić.. Pewnie tego nie powiąza bo za daleko do zapoznania się z licznymi badaniami (nie sponsorowanymi). wpisać w yt i czerpać wiedze zanim będzie za późno

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-17 17:46:04

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • Gość - niezalogowany 2019-09-20 09:56:57

    Mieszkam w Małej Nieszawce i mam super zasięg. Wszystko śmiga włącznie z internetem, który jest dostarczany z nadajników znajdujących się na wierzy ciśnień kilka kilometrów dalej. To kłamstwo, że ktokolwiek nie ma tu zasięgu.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-21 05:13:21

    A już się łudziłem,że do nas to nie dotrze . Ludzie,na trasie Toruń-bydgoszcz ,pełno już takich stoi. Ale idą wybory. Odsunąć od koryta kogo trzeba. Pokazać im ,że można.

Dodajesz jako: |