13°C bezchmurnie

Pobicie przy Poznańskiej, zagraniczne media o Skyway i zakleszczony kierowca. Co przyniósł tydzień?

Opinie, Pobicie Poznańskiej zagraniczne media Skyway zakleszczony kierowca przyniósł tydzień - zdjęcie, fotografia

Ostatnie kilka dni sierpnia minęły bardzo szybko. W Toruniu, jak zwykle, działo się naprawdę sporo. Czym żyło miasto?

1. BRUTALNE POBICIE NA POZNAŃSKIEJ. POLICJA PROSI O POMOC

35-letni mężczyzna zmarł w szpitalu, po tym jak kilka dni wcześniej został pobity w biały dzień przy ul. Poznańskiej. Policja prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy. Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 25 lipca ok. godz. 11:45 przy ul. Poznańskiej w Toruniu. Pobity został 35-letni mężczyzna. Policja zatrzymała 28-letniego mieszkańca Torunia, który usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Śledczy proszą świadków tego przestępstwa o pomoc, a przede wszystkim osoby, które być może zarejestrowały przebieg tego zdarzenia o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo- Śledczym KMP w Toruniu. ul. Grudziądzka 17, pok. 303, tel. 56 641 26 06 lub 997.

W prowadzonym postępowaniu pojawił się bowiem wątek, że ktoś z przypadkowych świadków nagrał całe zdarzenie.

2. CZOŁOWE ZDERZENIE NA DK 10

Do groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 10 między między Toruniem a Lipnem. Do tego zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 8:30. W miejscowości Czernikówko w pobliżu Czernikowa samochód osobowy, jadący w kierunku Torunia z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z ciężarówką. Kierowca osobowego Peugeota został zakleszczony w aucie - konieczna była interwencja strażaków.

3. ZAGRANICZNE MEDIA O SKYWAY

Nie tylko w Toruniu i w Polsce festiwal Bella Skyway odbił się szerokim echem. Również zagraninczne media mówiły o toruńskim festiwalu. O Skyway napisalli między innymi: The Guardian z Wielkiej Brytanii, Bangkok Post z Tajlandii czy El Pais z Hiszpanii. Szczegóły TUTAJ.

4. 9 ZŁOTYCH ZA PARKOWANIE NA STARÓWCE?

Już niedługo Komitet Stały Rady Ministrów ma zająć się zmianami w strefie płatnego parkowania. Oznacza to, że być może zapłacimy więcej za postój na starówce. Celem nowego rozwiązania jest rozładowanie ruchu w centrach dużych miejscowości. Jak informuje Radio Zet, za pierwszą godzinę postoju w centrum już niedługo mamy zapłacić aż dziewięć złotych. Rząd liczy, że mieszkańcy dużych miast przesiądą się ze swoich samochodów do komunikacji miejskiej. Projekt ma na celu podwyższenie jakości powietrza.

5. JEST PRAWOMOCNY WYROK W SPRAWIE INCYDENTU NA WIECU BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO

Zapadł prawomocny wyrok dla Remigiusza Dominiaka, który był sprawcą incydentu podczas wiecu Bronisława Komorowskiego w Toruniu w 2015 roku. Dominiak w pierwszej instancji w Sądzie Okręgowym w Toruniu otrzymał wyrok na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. W środę zapadł prawomocny wyrok w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. 36-latek został skazany na rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Pobicie przy Poznańskiej, zagraniczne media o Skyway i zakleszczony kierowca. Co przyniósł tydzień? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl