29°C bezchmurnie

Plejada gwiazd zagra dla wszystkich mieszkańców naszego miasta

Kiedy: 2018-09-16 , godzina: 18:00 | Gdzie: Plenerowa scena za Urzędem Marszałkowskim

Koncerty, Plejada gwiazd zagra wszystkich mieszkańców naszego miasta - zdjęcie, fotografia

W niedzielę (16 września) na plenerowej scenie za Urzędem Marszałkowskim zaprezentuje się plejada gwiazd polskiej muzyki. Wstęp wolny, start o godzinie 18.

Co konkretnie usłyszymy ze sceny? Artyści zaprezentują w Toruniu swoje przeboje poświęcone Polsce i różnym przejawom wolności, jak również kultowe polskie utwory. Aranżacje przygotuje zespół pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego z gościnnym udziałem jazzowego kwartetu Atom String Quartet. Koncert poprowadzi uznany dziennikarz Maciej Orłoś. 

Artyści przygotują repertuar najwyższej próby, nie będzie to jednak oczywisty wybór, bo i nigdy nie były łatwe nasze drogi do wolności – tej indywidualnej i tej wspólnej, wokół której wszyscy się jednoczymy, a której wyrazem jest samorządność - zauważa marszałek Piotr Całbecki.

Koncert „Wolności!” odbędzie się 16 września o godz. 18:00 na placu za Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Biogramy artystów:

Anita Lipnicka: wokalistka, autorka i kompozytorka licznych przebojów, które wykonuje nieprzerwanie od 25 lat - najpierw w zespole Varius Manx, potem solo. Laureatka kilku Fryderyków.

Katarzyna Nosowska: piosenkarka, autorka tekstów, solistka oraz wokalistka jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych Hey, laureatka Paszportu „Polityki” (1993) i - wielokrotnie - Nagród Muzycznych „Fryderyk”, autorka felietonów, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Krzysztof Zalewski: muzyk, kompozytor, wokalista, twórca tekstów i multiinstrumentalista, autor czterech albumów solowych, w tym wydanej na początku roku płyty „Zalewski śpiewa Niemena”.

Mariusz Lubomski: wokalista i muzyk, zaliczany do wykonawców piosenki autorskiej.
w swojej twórczości czerpie m.in. z rytmów bossa novy, bluesa, ostrych rockowych brzmień i piosenki aktorskiej.

Muniek Staszczyk: muzyk rockowy, wokalista, producent muzyczny oraz autor licznych tekstów piosenek. Współzałożyciel i lider zespołów Szwagierkolaska i T.Love, którego albumy wielokrotnie zyskiwały status złotych płyt. Zdobywca licznych nagród za działalność artystyczną

Natalia Kukulska: wokalistka, producentka, współkompozytorka, autorka tekstów, w swojej “dorosłej” karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej lub platynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i 11 nominacji do nagrody Fryderyk. Najnowszy album artystki to „Halo tu Ziemia”.

Tomasz Organek: muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów. Współzałożyciel i członek zespołu SOFA, twórca projektu Ørganek, którego dwa albumy uzyskały status Platynowej Płyty, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Atom String Quartet: jazzowy kwartet smyczkowy założony przez Dawida Lubowicza, Mateusza Smoczyńskiego, Michała Zaborskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego. Zespół wykonuje głównie własne kompozycje inspirowane folklorem polskim, irlandzkim, rytmami latynoskimi oraz melodiami hiszpańskimi

Jan Smoczyński: pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i realizator dźwięku. Laureat Fryderyka, współpracował między innymi z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Agą Zaryan i Moniką Brodką.

Maciej Orłoś: uznany dziennikarz, przez wiele lat prowadził Teleexpress oraz wiele innych programów telewizyjnych i festiwali, z wykształcenia aktor, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej.

Jan Świerkowski: twórca i kurator międzynarodowych projektów łączących naukę i sztukę. W 2018 roku uhonorowany tytułem Popularyzator Nauki 2017 w kategorii animator przez Polską Agencją Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Plejada gwiazd zagra dla wszystkich mieszkańców naszego miasta komentarze opinie

  • hrabia zTorunia - niezalogowany 2018-09-16 14:10:39

    "Artyści przygotują repertuar najwyższej próby, nie będzie to jednak oczywisty wybór, bo i nigdy nie były łatwe nasze drogi do wolności " Wolnosc ? przeciez mamy.Pamietam jak Pisiole wygral i wybory to zaczeto ludzi straszyc ze beda zamykac ,wolnosc slowa itd. No i co ano caly czas jest demokracja.Domyslam sie ze srodowisko pelo i innych struktur lewackich zrobilo sobie impreze typu- " "zabieraja nam" Mlodzi nie glupi .A wladza czesto sie zmienia jak i pokolenia.

Dodajesz jako: Zaloguj się