Pizza z pieca opalanego drewnem w toruńskiej restauracji Stare Metropolis

Ciekawostki, Pizza pieca opalanego drewnem toruńskiej restauracji Stare Metropolis - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 07/06/2019 07:53

Nikt nie lubi ciągłej monotonni, również w kuchni. Co prawda cenimy w Polsce naszą własną, tradycyjną kuchnię, ale chętnie sięgamy po dania z innych krajów świata. Pizza to proste, smaczne i sycące danie, które stało się jednym z ulubionych dań Polaków. Podczas pobytu w Toruniu warto odwiedzić restaurację Stare Metropolis, gdzie podaje się pyszną włoską pizzę!

Pizza to klasyczne danie kuchni włoskiej, już jeden jej kawałek może znakomicie zaspokoić pierwszy głód. Dobry smak tego podawanego na gorąco placka wpływa na ogromną popularność pizzy, ustanowiono nawet Międzynarodowy Dzień Pizzy, który przypada 9 lutego. W Polsce niektórzy zjadają ją na obiad nawet kilka razy w tygodniu, co drugi nasz rodak jada pizzę co najmniej raz w miesiącu. Najsłynniejszy rodzaj pizzy to neapolitańska margharita. Stworzył ją piekarz Raffaele Esposito , który na pszennym placku umieścił  pomidory, ser mozzarellę i ziołach. Nazwa dania pochodzi od imienia  i królowej Włoch — Małgorzaty Saubaudzkiej. Trzeba także dodać, że pizza stała się elementem popkultury, jest obecna w reklamach, filmach, serialach, a nawet grach komputerowych. Wielu ludzi twierdzi, że to świetny pomysł na biznes — pizza sprzedaje się podobno o wiele lepiej niż przysłowiowe „ciepłe bułeczki”.

Ulubiony smak

Na każdej pizzy znajduje się ser. Słony, ciągnący i gorący zawiera w sobie kazeinę. Naukowcy potwierdzili, że podczas trawienia sera uwalniają się opiaty — kazomorfiny. Zaliczane są one do tej samek rodziny co kodeina, morfina oraz heroina. Ich trawienie powoduje skokowy wzrost dobrego samopoczucia, będący wynikiem reakcji chemicznych. Oczywiście, nie każda pizza jest tak samo dobra. Przepis na nią może wydawać się banalny, jednak efekt naszej pracy pozostawia zwykle wiele do życzenia. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że oryginalne włoskie receptury są pilnie strzeżone przez kucharzy. Znawcy twierdzą, że ciasto pizzy powinno być robione na bazie mąki włoskiej, musi też być cienkie i sprężyste. Wszystkie składniki pizzy, by była naprawdę pyszna, muszą być świeże i wysokiej jakości. Sos pomidorowy należy robić z oliwy, ziół i przetartych pomidorów. O unikalnym smaku decyduje także sposób wypiekania, pizza z pieca opalanego węglem jest doskonała, przekonaj się o tym, odwiedź Stare Metropolis!

Kuchnia słonecznej Italii cieszy się niesłabnącym powodzeniem na całym globie. Zachwycamy się delikatnymi makaronami w aromatycznych sosach, włoskimi deserami i świeżymi sałatkami, skomponowanymi z rozmaitych warzyw i sałat. Stare Metropolis to restauracja włoska w Toruniu, gdzie znajdziesz miłą i gościnną atmosferę, a przy okazji skosztujesz prawdziwych przysmaków. W ciepłych wnętrzach tej gustownie zaaranżowanej restauracji cudownie spędzisz czas. Warto wiedzieć, że serwowane są tu dania z grilla, możesz także zamówić typowy obiad kuchni polskiej. Profesjonalna obsługa dba zawsze o swoich gości, każdy może się tutaj poczuć jak w odwiedzinach u dobrych przyjaciół!

Pizza z pieca opalanego drewnem w toruńskiej restauracji Stare Metropolis komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama