17°C bezchmurnie

Piotr Krępieć zagra w toruńskim Dworze Artusa

Kiedy: 2018-09-26 , godzina: 19:00 | Gdzie: Dwór Artusa Toruń

Koncerty, Piotr Krępieć zagra toruńskim Dworze Artusa - zdjęcie, fotografia

Będzie melancholijnie i wzruszająco. W środę 26 września o godz. 19.00 w toruńskim Dworze Artusa odbędzie się wyjątkowy koncert Piotra Krępecia, promujący jego najnowszą płytę Movement in Silence.

Piotr Krępeć zaliczany jest do grona gitarzystów fingerstyle. Jego nowy album jest jednak daleki od wspomnianej konwencji. Najnowszy krążek to ukłon w stronę prostoty i mocno improwizowanego sposobu grania.

- Płyta w całości nagrana jest na akustycznej gitarze barytonowej nastrojonej do 432 Hz i zawiera 11 autorskich kompozycji – mówi Piotr Krępeć.

Podczas swojej jesiennej trasy koncertowej zawita także do Torunia. Jego muzyki posłuchać będzie można w Sali Wielkiej Dworu Artusa 26 września o godz. 19.00.

Bilety na wydarzenie w przedsprzedaży kosztują 25 zł, w dniu koncertu zaś 35 zł. Nabyć je można przez stronę artus.torun.pl.


Piotr Krępeć – gitarzysta akustyczny fingerstyle, autor muzyki do filmu Podróż z bagażem podręcznym w reżyserii Arka Biedrzyckiego. W 2013 roku w fingerstyle`owej konwencji nagrał swój pierwszy album In Substance. Jest pomysłodawcą, dyrektorem oraz głównym organizatorem dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival, a takżę czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, na którym wystąpił wspólnie z największymi gitarzystami fingerstyle’owymi świata – Jonem Gommem, Andreą Valerim, Stefano Barone

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 


Piotr Krępieć zagra w toruńskim Dworze Artusa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się