11°C słabe, przelotne opady deszczu

Pierwsze utrudnienia na Szosie Chełmińskiej!

Drogi, Pierwsze utrudnienia Szosie Chełmińskiej! - zdjęcie, fotografia

Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia. Dziś rozpoczyna się jedna z największych drogowych inwestycji w mieście.

Drogowcy zaczynają od robót sanitarnych, będą one prowadzone po zachodniej stronie Szosy Chełmińskiej, czyli tam gdzie docelowo powstanie nowa jezdnia. Uwaga kierowcy, na tym etapie spodziewajcie się utrudnień w ruchu.

- Urudnienia będą związane z brakiem możliwości parkowania na odcinku od ul. Długiej do Mentoru - tłumaczy Tomasz Królak, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska. - Dotyczy to oczywiście strony zachodniej, czyli tej po której znajduje się Mentor. Będzie tam teren budowy, dlatego z uwagi na bezpieczeństwo będzie tam obowiązywał  zakaz parkowania. W tym miejscu apeluję również do pieszych o to, aby korzystali z chodnika po stronie wschodniej.

Rozbudowa i modernizacja Szosy Chełmińskiej na odcinku Trasa Średnicowa - ul. Długa zakończy się w maju przyszłego roku. Inwestycja zakłada dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, z dodatkowymi pasami na skrzyżowaniach do skrętów.

Prace, które realizowane są przez Skanskę, pochłoną ok. 16 mln zł, miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 85 proc.

O kolejnych etapach prac na bieżąco będziemy informowali na portalu Oto Toruń.


Pierwsze utrudnienia na Szosie Chełmińskiej! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl