13°C bezchmurnie

Piękne wizualizacje, atak na kebaba i maczety na Jakubskim. Co wydarzyło się w ostatnich dniach?

Opinie, Piękne wizualizacje kebaba maczety Jakubskim wydarzyło ostatnich dniach - zdjęcie, fotografia

To było pięć emocjonujących dni w naszym mieście. Skończył się tak zwany sezon ogórkowy i rozpoczęliśmy rok szkolny. Dlatego było o czym pisać. A co najważniejszego wydarzyło się w Toruniu? Zapraszamy na subiektywny ranking.

1. NOWE WIZUALIZACJE DLA TORUNIA

150 metrów wysokości, 32 kondygnacje, to liczby związane z najwyższym wieżowcem, który został zaprojektowany na zlecenie firmy Calor Developer. Plan zakłada w sumie budowę pięciu budynków: dwie wieże od strony ul. Lubickiej i trzy niskie budynki od strony Wisły. Na razie wykonane zostały wizualizacje. Wieże zakładają zarówno część mieszkalną, jak i usługowo-handlową. Projekt koncepcyjny został wykonany przez Agatę Kołodzińską i Annę Trzeciak.

2. CHULIGAŃSKI ATAK NA KEBABA

Nieznani sprawcy w nocy z 5 na 6 września obrzucili kamieniami znany kebab w Toruniu, który należy do właściciela z Bliskiego Wschodu. Na miejscu można było zobaczyć rozbite szyby w lokalu. Kebab istnieje tutaj tylko kilka tygodni, a to już drugi incydent w tym miejscu. Wcześniej doszło w restauracji do kradzieży. Właściciel już zgłosił całą sprawę na policję. Oczywiście również nasza redakcja skontaktowała się już z toruńską Komendą, jednak ta na razie nie udziela informacji w tej sprawie.

3. NOWE RADIO W TORUNIU

Współczesne hity, a także przeboje z lat 70', 80' i 90', a do tego lokalne informacje - w Toruniu powstało nowa rozgłośonia. Radio Zet Gold zniknęło z eteru - zastąpiło je... Meloradio, redaktorem naczelnym jest Kamil Dąbrowa, znany m.in. z telewizyjnego programu Szkło Kontaktowe. Częstotliwość się nie zmieniła, nadal jest to 92 i 8 FM.

4. Z MECZATAMI NA JAKUBSKIM

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy ul. Waryńskiego na Jakubskim Przedmieściu - informowało Radio GRA. Jak informują świadkowie, do których dotarł reporter Radia GRA, pięcioosobowa grupa mężczyzn uzbrojona w maczety i siekiery biegała po parku i ulicy Waryńskiego. Zatrzymywane były przejeżdżające w pobliżu samochodu. Mieszkańcy os. Słoneczne Tarasy byli wystraszeni. I to w biały dzień, bo do tego zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 9:40.

5. ZAMYKAJĄ SZOSĘ CHEŁMIŃSKĄ

Miejski Zarząd Dróg planuje zamknąć ulicę Szosę Chełmińską po 20 września. Jezdnia będzie nieprzejezdna od ulicy Polnej do Długiej. Spowoduje to bardzo duże utrudnienia dla kierowców. Miasto i Miejski Zarząd Dróg zdecydowali, że objazd będzie wytyczony przez Długą, Legionów i Polną. Niestety, Szosa Chełmińska od Polnej do Długiej będzie zamknięta bardzo długo. Prawdopodobnie od dwóch do trzech miesięcy, czyli nawet do końca roku.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Piękne wizualizacje, atak na kebaba i maczety na Jakubskim. Co wydarzyło się w ostatnich dniach? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl