• Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
Portal ototorun.pl 01/04/2019 14:12

32-letni mężczyzna z Torunia tylko w tym roku okradł kilka toruńskich kościołów. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Policjanci informują nas, że mężczyzna włamał się do jednego z kościołów na Chełmińskim Przedmieściu 22 marca. Najpierw wybił szybę w drzwiach wejściowych do świątyni, a potem sforsował zabezpieczenia skarbonki i... skradł z niej kilka złotych. 

Udało mu się uciec, ale tydzień później (29 marca) został zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu na toruńskim Śródmieściu. Szybko okazało się, że to recydywista i w przeszłości już kilka razy okradał toruńskie świątynie. Funkcjonariusze ustalili, że tylko w tym roku 32-latek, który na co dzień mieszka na Chełmińskim Przedmieściu, okradł cztery kościoły. W styczniu obrabował dwukrotnie świątynie na Rybakach, dwa kościoły na Rubinkowie oraz jeden na Koniuchach. 

Po ostatnim włamaniu na Chełmińskim Przedmieściu kryminalni od razu nabrali podejrzeń, że za kradzieżą mógł stać ten sam mężczyzna. - Te ustalenia potwierdziły zabezpieczone na miejscu przestępstwa ślady. Zebrany materiał dowodowy był wystarczający, by ogłosić podejrzanemu zarzut - tłumaczy Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

32-latek już w przeszłości przebywał w więzieniu za włamania. Opuścił zakład karny w październiku 2017 roku. Teraz wszystko wskazuje na to, że do niego wróci, ponieważ grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Pod tytułem newsa znajdziecie zdjęcia i wideo z zatrzymania mężczyzny.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

okradał kościoły w toruniu, złodziej, toruń, parafia - komentarze opinie

 • gość 2019-04-01 16:32:44

  TO NA POCZĄTEK .TĘCZOWI I ZBOCZONE GENDERY UNIWERSYTECKI BADA MORDOWAĆ KSIĘŻY .W imię walki z mowa nienawisci .Sady od razu klepną winę księdza .Przecież nie będą mordować pieska .Czekamy na konkurs w portalu na kapo .Jak zacznie się prawdziwa walka z mowa nienawisci .To się okaże czemu Niemcy za pelo zrewitalizowali największe osiągniecie kultury niemieckiej

 • Qwerty - niezalogowany 2019-04-01 20:08:52

  Po bełkocie który tu wypisałeś myślę że masz ostro z garem

 • Obserwator - niezalogowany 2019-04-01 20:24:19

  W pełni się z Tobą zgadzam "Qwerty".

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama