PGE Toruń dzieli się ciepłem z potrzebującymi

Ciekawostki, Toruń dzieli ciepłem potrzebującymi - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 08/10/2019 10:00

PGE Toruń w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, "Dzielimy się ciepłem", wspiera organizacje pożytku publicznego, korzystające z ciepła sieciowego i niosące pomoc potrzebującym. W ten sposób spółka chce wspomóc działalność fundacji i stowarzyszeń, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje dla najbardziej potrzebujących.

W tym roku w ramach programu "Dzielimy się ciepłem" toruński producent ciepła przekazał łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych czterem organizacjom pożytku publicznego: Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu Fundacji "Światło", Fundacji Pomocy Samotnym Matkom, Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych "Daj Szansę" i Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "MŁODY LAS". Każda z organizacji otrzymała czek na 10 tysięcy złotych. Pieniądze trafią na konta beneficjatów do końca października.

Organizacje zostały wybrane przez kapitułę składającą się z pracowników PGE Toruń. – PGE Toruń jako lokalny producent ciepła i energii elektrycznej dba o bezpieczeństwo i pewność dostaw ciepła. Jednakże swoją rolę rozumiemy szerzej - jesteśmy związani z miastem i jego mieszkańcami, bo to dla nich produkujemy i dostarczamy ciepło, dlatego angażujemy się w pomoc najbardziej potrzebującym, w tym poprzez wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego. Od ponad 10 lat realizujemy tę misję. Teraz prowadzimy ją w ramach programu "Dzielimy się ciepłem" w miastach, w których obecna jest PGE Energia Ciepła, a do której należy również toruńska spółka" - podkreślił Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

PGE Toruń od ponad 10 lat prowadzi dwa lokalne programy "Wsparcie odbiorców wrażliwych społecznie" i "Bezpieczna praca w PGE Toruń", który ma na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa pracy, ale również społeczny wymiar - niesienie pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. W czasie trwania tych programów przekazano już blisko pół miliona złotych na wparcie osób wrażliwych społecznie, które jest prowadzone poprzez lokalne organizacje pożytku publicznego.

Od tego roku oba lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła "Dzielimy się ciepłem", który skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców korzystającym z ciepła sieciowego w kilku polskich miastach, w których spółka ma swoje elektrociepłownie czyli w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

PGE Toruń dzieli się ciepłem z potrzebującymi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama