8°C bezchmurnie

PGE pozostaje sponsorem tytularnym Speedway Ekstraligi. Co to oznacza dla klubów?

PGE pozostaje sponsorem tytularnym Speedway Ekstraligi. Co to oznacza dla klubów?

Polski koncern energetyczny PGE będzie dalej sponsorował najlepszą ligę żużlową na świecie. Dla polskich klubów to na pewno dobra informacja.

Kilka miesięcy temu Speedway Ekstraliga i prezes Wojciech Stępniewski porozumieli się z telewizją nc+. W czerwcu stało się jasne, że najlepsza liga żużlowa na świecie będzie transmitowana w nc+ do 2021 roku. Teraz umowę z SE przedłużył także koncern eneregetyczny PGE.

Jestem bardzo szczęśliwy, że kontynuujemy współpracę i dziękuję PGE Polskiej Grupie Energetycznej za zaufanie oraz dotychczasowe trzy lata sponsoringu, które okazały się dużym sukcesemWzrost frekwencji na stadionach, duże i niesłabnące zainteresowanie transmisjami telewizyjnymi z meczów, a także ciągły rozwój infrastruktury stadionowej i organizacji rozgrywek to nasze atuty - mówi Wojciech Stępniewski, prezes zarządu Ekstraligi Żużlowej.

To oczywiście bardzo dobre informacje dla klubów, które występują w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nc+ położyło na stół około 60 milionów złotych, natomiast PGE ma przekazywać ponad trzy miliony złotych rocznie. To pieniądze, które koncern płacił dotychczas, czyli od 2015 roku.

Między innymi dzięki współpracy z telewizją oraz koncernem energetycznym Speedway Ekstraliga będzie w stanie wypłacić milion złotych rocznie dla każdego klubu, który występuje w lidze. Dodatkowe 500 tysięcy złotych zdobędzie drużyna, która wygra całe rozgrywki.

Zarząd PGE jest bardzo usatysfakcjonowany ze współpracy z Ekstraligą. Prezes zarządu PGE Henryk Baranowski cieszy się, że rozgrywki są bardzo ciekawe, emocjonujące i szeroko relacjonowane w mediach lokalnych oraz ogólnopolskich. Dla PGE ważne są również statystyki. Według najnowszych danych w tym roku stadiony najwyższej klasy rozgrywkowej odwiedziło około 600 tysięcy kibiców.

– Pozostajemy partnerami, ponieważ widzimy duży potencjał PGE Ekstraligi i chcemy nadal być identyfikowani z najlepszą ligą żużlową na świecie. Czerpiemy z tej współpracy wiele korzyści - mówi Henryk Baranowskiprezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. 

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


PGE pozostaje sponsorem tytularnym Speedway Ekstraligi. Co to oznacza dla klubów? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się