Parking Cinema-City tylko dla klientów, ale obok może powstać tymczasowy dla wszystkich

Drogi, Parking Cinema tylko klientów może powstać tymczasowy wszystkich - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Filip Sobczak 18/10/2019 09:00

Parking „Cinema-City” przy ul. Czerwona Droga został zamknięty dla niepożądanych gości. Dotychczas był on przydatny nie tylko dla klientów kina, dlatego wielu mieszkańców ma spory problem…

Parking jest już zamknięty ponad miesiąc. Do tej pory codziennie od 9:00 rano był wypełniony samochodami. Tajemnicą poliszynela jest, że auta zostawiali tam ludzie pracujący między innymi na targowisku, starówce czy w okolicznych biurowcach. Teraz jednak parking świeci pustkami, a kierowcy musieli znaleźć nowe miejsca parkingowe.

Okazuje się, że z tej sytuacji zdają sobie już sprawę toruńscy radni. Jeden z nich - Wojciech Klabun - napisał wniosek do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, w którym opisuje problem. – Na tym dość znacznym terenie (parking Cinema City przyp. red.) parkowało wiele osób przyjeżdżających na targowisko miejskie (zarówno kupujących, jak i handlujących), w związku z czym w okolicy powstał znaczny deficyt ogólnodostępnych miejsc parkingowych – pisze Klabun.

Rajca zaproponował, żeby w okolicy powstał tymczasowy parking. Gdzie konkretnie? – W związku z utrzymywaniem rezerwy terenowej pod przedłużenie trasy staromostowej na odcinku Plac Niepodległości - ul. Bema i docelowym przeznaczeniem pasa gruntu pomiędzy targowiskiem miejskim a cmentarzem pod drogę, wnoszę o usunięcie w jego obrębie zbędnej roślinności oraz tymczasowe wyrównanie terenu, co zwiększy wydatnie ilość tymczasowych miejsc parkingowych w okolicy – argumentuje w uzasadnieniu radny Klabun.

Jeśli prezydent odpowiedziałby pozytywnie, to mieszkańcy mogliby liczyć na dodatkowe miejsca, które na pewno rozwiązałyby problem wielu mieszkańców. Teraz jednak musimy czekać na odpowiedź Michała Zaleskiego.

Do sprawy będziemy wracać.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, parking cinema-city, targowisko, radny, wniosek - komentarze opinie

 • gość 2019-10-18 15:57:54

  W tym miejscu i tak kierowcy parkują swoje auta:) W ogóle ten teren władze miasto powinny już dano uporządkować... Wygląda on tragiczne ...

 • Fred - niezalogowany 2019-10-18 19:04:42

  Panie radny, pomiędzy targowiskiem a cmentarzem jest parking, który sami sobie stworzyli kierowcy :)

 • AmonRa - niezalogowany 2019-10-19 19:05:25

  Ciągle pełen parking zniechęcał mnie do chodzenia do kina pomimo faktu że miałem darmowe bilety. Teraz zajrzę tam z przyjemnością.

 • gość 2019-10-20 10:24:29

  Pierwsza godzina jest darmowa więc nie jest tak źle

 • Gość - niezalogowany 2019-10-21 07:44:37

  Nalezaloby uorzatnat teren tam gdzie mialy powstac torunskie sukiennice. Bardzo zaniedbany teren Jeszcze ktos z pracownikow postawil informacje ,ze parkowanie do 30 min ,potem bloka da, zenada.. To pa Zalewski nie eie chidzi na rynek u nie wie ze nue ma fdzie zaparkiwa jyz od lat. tylko trzeba pisma puaac. Jak dligo bedzie swiecic pustami byly sjlep przy rynku. Wsryd. Najwazniejsze sa kina,koncerty i rozrywka ,tym tylko pala sie Torun ,tylko centrum, Myny , cebtrum orzy BGZ ,kti to utrzymuje , bo napewni na suebue nie zarobi. Hhulajnogi zosrawianr po chidnikach i rowerzysci ,gdzie nie mizna zejsc bezpiecznie z pasoow bo rowerzysta mignie. To sa sciezki rowerowe ,a gdzie pieszy i jego bezpieczebstwo. Na rowerach jezdza ludzie ,ktirzy nie maha zielonego pojecha o rychu drogiwym.

 • do gość - niezalogowany 2019-10-21 11:12:05

  Kolego, albo naucz się pisać, albo nie pisz wcale! Ludzie z takim IQ powinni mieć zakaz korzystania z internetu!

 • gość 2019-10-21 23:58:56

  Spoko ze w ogle CC udostepnia taki parking.

 • gość 2019-10-22 15:10:12

  a co z mieszkańcami , zwłaszcza starówki, ani sklepów - trzeba prawie wszystko przywozić, a gdzie wjechać, no nie pod kamienice, bo tylko turyści , a o zaparkowaniu to już tylko pomarzyć - bo tylko turyści

 • gość 2019-10-23 19:32:59

  fajny taki parking przy kinie :) dlatego kocham CC :D

 • gość 2019-10-28 11:34:59

  my to do cinema city zawsze na piechote, bo blisko, po co truc środowisko?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama