9°C lekkie zachmurzenie

Pamiętasz teleturniej „Piraci”? Jego prowadzący właśnie otwiera swój biznes w Toruniu [FOTO]

"Letnie plażowanie w Toruniu" tak nazywa się nowa inicjatywa Rafała Rykowskiego, która wystartuje już w najbliższy piątek (13 lipca) o 18:00 na Błoniach Nadwiślańskich

Rafał Rykowski to prowadzący legendarnego programu "Piraci". 20 lat temu ten teleturniej był telewizyjnym hitem. "Piraci" byli nadawani przez TVP Polonia, dlatego legendarne słowa prowadzącego "Kogo witam, kogo goszczę" mogli usłyszeć widzowie na całym świecie.

Teleturniej, którego fragment możecie zobaczyć TUTAJ, polegał na odgadywaniu, gdzie na specjalnej planszy zostały ukryte statki. Jak po latach wspomina go sam prowadzący?

- Startowaliśmy w 1994 roku. Wtedy to były czasy telefonów stacjonarnych, a i tak połączeń do studia było mnóstwo. Zresztą to był pierwszy taki teleturniej, do którego każdy mógł się dodzwonić i porozmawiać na antenie bez żadnej cenzury i ograniczeń - mówi w rozmowie z Oto Toruń Rafał Rykowski.

Teraz słynny prowadzący "Piratów" postanowił założyć razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji swój biznes w naszym mieście. Na toruńskich Błoniach Nadwiślańskich właśnie powstał "Przystań Toruń - Beach Bar". Na miejscu już pracuje ekipa, która wysypuje 20 ton piasku i tworzy plażowy klimat. 

- Budujemy takie miasteczko z palet, stawiamy leżaki i parasole. Moim zdaniem będzie to niezwykle atrakcyjna formuła spędzania wolnego czasu z pięknym widokiem na Wisłę i w pięknych okolicznościach przyrody - dodaje Rykowski.

Wielkie otwarcie "Przystań Toruń - Beach Bar" nastąpi już w najbliższy piątek o godzinie 18:00 na Błoniach Nadwiślańskich przy przystani AZS. Główną atrakcją będzie DJ Greek, który zagra na dachu baru. W kolejnych dniach przy Bulwarach będzie wiele koncertów muzyków z Torunia. 

- Ponadto będziemy namawiać do wspólnej zabawy w południowych klimatach. Będzie z nami szkoła tańca, która będzie uczyć salsy - zapowiada Rykowski.

W nowym barze będzie można oczywiście napić się plażowych koktajli na świeżych owocach, napoi, zimnego piwa i wielu innych. "Przystań Toruń - Beach Bar" zostanie otwarty na czas letni - od piątku 13 lipca do 30 września. Będzie otwarty od poniedziałku do czwartku od 16:00 do 23:00, w piątki i soboty od 16:00 do 1:00 w nocy, a w niedzielę od 14:00 do 22:00.

Pod tytułem newsa znajdziecie zdjęcia z prac na Błoniach Nadwiślańskich.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


rafał rykowski toruń, rafał rykowski piraci, rykowski beach bar - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się