13°C bezchmurnie

Pakujcie walizki, jesień to idealny czas na wakacje!

Relaks, Pakujcie walizki jesień idealny wakacje! - zdjęcie, fotografia

Wakacje kojarzą się nam zwykle z takimi miesiącami jak lipiec czy sierpień. Ale na wymarzony urlop można też wyjechać jesienią. Zapewniamy, nie będziecie żałować...

Jesień to idealny czas na wakacyjny wyjazd. Serio, i to z co najmniej kilku powodów. Poza sezonem jest taniej. 

- Kurorty turystyczne w Europie takie jak np. Hersonissos na Krecie, Kavos na Korfu tętnią życiem do końca września, a nawet października, zatem jest to też dobry okres na wyjazdy dla młodych osób, którzy we wrześnu mają jeszcze wakacje, a liczą się z finansami - mówi Agnieszka Zalewska, Doradca Klienta Coco Tours. - Jest o wiele większa szansa upolowania dobrej okazji last minute w porównaniu ze środkiem sezonu.

Wakacje jesienną porą to także kusząca propozycja dla studentów. Tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego warto naładować swoje akumulatory, np. leniuchując na plaży, nie nadwyrężając jednocześnie domowego budżetu.

Ale niższa niż w sezonie letnim cena to nie jedyny argument, który przemawia za wyjazdem we wrześniu czy w październiku. Drugim powodem jest mniejszy ruch. Ścisk, tłok, brak miejsc - to słowa, które obce są urlopowiczom, którzy decydują się na wyjazd w tym czasie. Na plażach nie ma tłumów, nie grożą nam też kolejki do kas największych atrakcji turystycznych w Europie takich jak np. Luwr czy Disneyland w Paryżu albo Koloseum w Rzymie.

No i temperatura nie jest tu bez znaczenia. Jesienią nie trzeba się martwić o uporczywe upały. 

- Jest to dobra pora dla rodzin z mniejszymi dziećmi, ze względu na mniejsze upały - podkreśla Agnieszka Zalewska z Coco Tours.

I jeszcze jeden powód. Pogoda jesienią w Polsce bywa kapryśna. Możecie od tego uciec, przynajmniej na jakiś czas, wybierając ciepłe kraje w przystępnej cenie i bez "walki o leżak".

I jak, przekonaliśmy Was? To pakujcie walizki i w drogę! :)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Pakujcie walizki, jesień to idealny czas na wakacje! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl