Otylia Jędrzejczak udzieliła rad toruńskiej pływaczce


Portal ototorun.pl
11/12/2018

Inne dyscypliny #toruń
19-letnia torunianka Wiktoria Rutkowska spotkała się z Otylią Jędrzejczak. Mistrzyni udzieliła młodej pływaczce wielu rad. Specjalnością obu pań jest styl motylkowy, ale na tym nie koniec podobieństw.

Do spotkania doszło w ramach warsztatów “Otylia Swim Tour” prowadzonych przez mistrzynię na pływalniach w całym kraju. W naszym mieście zorganizowane zostały one w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK. - Otylia udzieliła mi rad na temat stylu motylkowego, ponieważ ja również pływam dwieście metrów “motylem”, tak jak kiedyś ona - mówi dla Oto Toruń Wiktoria Rutkowska, komentując rozmowę ze swoją idolką. - Podzieliła się ze mną swoją wiedzą na temat tego dystansu, powiedziała, jak powinnam to pływać. Na pewno skorzystam z tych rad już za tydzień na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Do wspomnianych mistrzostw Wiktoria Rutkowska przygotowuje się już od stycznia. Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców będą kolejnym dużym testem dla pływaczki. W maju Wiktoria zajęła piąte miejsce wśród młodzieżowców na swoim koronnym dystansie, natomiast na otwartym akwenie w zawodach “Woda Bydgoska” na dystansie 1500 metrów była najlepsza wśród kobiet i druga w kategorii open (mężczyźni i kobiety).

- Piąte miejsce zajęte w maju to dla mnie duże osiągnięcie - dodaje pływaczka. - Na zbliżających się mistrzostwach również chcę dobrze wypaść i zająć jak najwyższą lokatę.

Nastolatka pochodzi z Torunia, lecz na co dzień trenuje w klubie MUKS Piętnastka Bydgoszcz pod okiem Daniela Grzyba. Wspiera ją już również biznesmen o takim samym nazwisku, czyli prezes firmy Mat-Bud Jacek Rutkowski. Wiktoria Rutkowska jest również najlepszą zawodniczką na 200 metrów stylem motylkowym w naszym województwie oraz wielokrotną finalistką różnych zawodów na tym dystansie. Sukcesy odnosi również na otwartych wodach. Nie licząc wspomnianej “Wody Bydgoskiej”, startowała również na wodach Jeziora Pogoria. Były to pierwsze tej rangi zawody, w których brała udział i od razu zajęła szóste miejsce - tuż za plecami zawodniczek, które na otwartych wodach pływają regularnie.

- Jeśli chodzi o moje plany, to na razie skupiam się na mistrzostwach Polski - tłumaczy Wiktoria Rutkowska. - Później przyjdzie czas na odpoczynek. Moim celem z jednej strony będzie woda otwarta, a z drugiej oczywiście mój koronny dystans. Nadal będę walczyła, żeby urywać kolejne setne sekundy. Mam nadzieję, że będzie mi to sprawiało taką radość, jak do tej pory.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 
wiktoria rutkowska, otylia jędrzejczak, jacek rutkowski - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Inne dyscypliny


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu