Otylia Jędrzejczak poprowadzi lekcję WF dla toruńskich uczniów

Inne dyscypliny, Otylia Jędrzejczak poprowadzi lekcję toruńskich uczniów - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal ototorun.pl 16/04/2019 08:54

Ruszyły zapisy do pierwszej tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w szkołach”, którą prowadzi Fundacja Otylii Jędrzejczak. 9 maja mistrzyni olimpijska z Aten i zaproszone przez nią wybitne polskie sportsmenki poprowadzą niezwykłą lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt we Włocławku. W zajęciach wezmą udział dzieci z Torunia i powiatu toruńskiego.

– Jestem bardzo dumna z tego, że także w tym roku będziemy prowadzić nasz projekt. Mam nadzieję, że dzięki naszym lekcjom dziewczyny inaczej spojrzą na aktywność fizyczną i będą chętniej uczęszczać na lekcję wychowania fizycznego – mówi Otylia Jędrzejczak.

Zajęcia skierowane są do uczennic ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Trzeba się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

– Naszym celem jest pokazanie im, że zajęcia wychowania fizycznego są nie tylko korzystne ze względów zdrowotnych i bardzo potrzebne, ale również, a może przede wszystkim, fajne. Że to może być po prostu świetna zabawa – dodaje Jędrzejczak. Głównym partnerem Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest Always #JakDziewczyna. To akcja społeczna wspierana przez miliony kobiet na całym świecie, która ma na celu podnoszenie poziomu pewności siebie wśród młodych kobiet.

W czasie kilkugodzinnego spotkania uczestniczki wraz z mistrzyniami sportu ćwiczyć będą pod okiem wykwalifikowanych trenerów personalnych. Po zajęciach uczennice będą miały możliwość spotkania i zadawania pytań Otylii Jędrzejczak oraz zaproszonym przez nią wybitnym sportsmenkom. Dziewczęta otrzymają również atrakcyjne pakiety startowe.

Projekt „Mistrzynie w szkołach” jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego pierwsza odsłona w 2019 roku także przez województwo kujawsko-pomorskie. Gospodarzem tej niezwykłej lekcji będzie miasto Włocławek. W 2019 roku Otylia Jędrzejczak i pozostałe mistrzynie sportu spotkają się z uczennicami także w Starogardzie Gdańskim i Krakowie.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Otylia Jędrzejczak poprowadzi lekcję WF dla toruńskich uczniów komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 11:45:59

    Nic szczególnego. Promowanie swojej osoby i nic więcej

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama