29°C bezchmurnie

Oto toruńskie firmy, które świadczą usługi najwyższej jakości [FOTO]

W tym tygodniu w Dworze Artusa odbyła się gala wręczenia przedstawicielom lokalnych przedsiębiorstw znaku “Made in Toruń”.

Wśród wyróżnionych znalazły się zarówno duże i znane marki, jak i małe rodzinne przedsiębiorstwa. Mimo to mają jedną wspólną cechę - ich produkty i usługi są najwyższej jakości. W trakcie gali przedsiębiorcy prezentowali usługi i produkty, za które zostali wyróżnieni.

- Doceniamy zarówno Państwa innowacyjność, jak i szacunek dla wielowiekowego dziedzictwa kulturowego Torunia. Z respektem odbieramy reprezentowany przez Państwa potencjał wielkich przedsiębiorstw, ale i małych rodzinnych firm. Chcemy, by w samym Toruniu, naszym regionie, kraju i za granicą był on kojarzony wyłącznie z wysoką klasą biznesową – mówił podczas uroczystości prezydent Michał Zaleski, który wręczył przedstawicielom 22 firm certyfikaty uprawniające do posługiwania się znakiem „Made in Toruń”.

Gala w Dworze Artusa była dopiero początkiem działań, które mają wzmacniać wiarygodność i wizerunek toruńskich firm. Wśród pierwszych wyróżnionych przedsiębiorstw znalazły się z jednej strony te dobrze i długo znane (takie jak Apator, Twarde Pierniki czy Twierdza Toruń Fort IV), a z drugiej małe, lecz nie mniej innowacyjne ( jak np. Neurodio - firma, która stworzyła grę edukacyjną).

Wyróżnienia odebrali także przedstawiciele firm: FHUP ABLER, PRT BAZA, BODYFIKACJE, CANDELLANA, CUKIERNIA LENKIEWICZ, EXON, HENDRICKSON, HENKELL & CO POLSKA, Pracownia INTEK-ART., Studio Druku KARTEL PRESS A., MANEKIN, NIEWIDZIALNY DOM, OPTIGUARD, ORTOPEDIO.PL, PAKSWIMER, TORQWAY oraz BROWAR DEAR BEAR.

Znak jakości “Made in Toruń” nadaje się tylko tym firmom, których usługi lub produkty odznaczają się najwyższą jakością. Przedsiębiorstwa ubiegające się o prawo do użytkowania znaku muszą spełniać dwa z trzech kryteriów: produkt jest wytwarzany lub usługa jest świadczona na terenie Torunia, pomysł/idea produktu lub usługi powstała w Toruniu, produkt lub usługa sprzedawana jest przynajmniej na terenie miasta.

(PC)

fot. UMT/Wojtek Szabelski

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


centrum wsparcia biznesu, toruń, biznes, made in toruń, michał zaleski - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się