19°C bezchmurnie

Oto stacja benzynowa z Torunia, na której sprzedawano paliwo złej jakości

Komunikaty, stacja benzynowa Torunia której sprzedawano paliwo złej jakości - zdjęcie, fotografia

Czy w naszym mieście znajdują się stacje benzynowe, na których możemy zatankować paliwo złej jakości? Sprawdził to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pojawił się kolejny raport Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wskazuje on punkty do tankowania paliwa, które nie spełniają wymaganych parametrów. UOKiK wziął pod uwagę okres od 9 stycznia 2018 roku do 31 maja 2018 roku. Urzędnicy przebadali prawie 600 punktów z całej Polski i natrafili na 14 miejsc z trefnym paliwem.

Ze statystyk wynika, że wśród nich najwięcej niewłaściwego paliwa dla naszych samochodów znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim (aż 12,1%). Drugie miejsce zajmuje województwo lubuskie (7,7%), natomiast na trzecim jest województwo podlaskie (5,3%).

W naszym województwie są dokładnie cztery stacje benzynowe, które warto omijać. To stacja benzynowa "Olkop" na ulicy Przemysłowej 1A w Aleksandrowie Kujawskim. Wykryto tam niewłaściwą zawartość siarki w oleju napędowym. Stacja tej samej firmy w miejscowości Nowe na ulicy Komierowskiego 28. W tym miejscu UOKiK przyczepił się do niewłaściwej stabilności oksydacyjnej w oleju napędowym. Natomiast w Janiszewie na stacji "Wszelaki" benzyna ma niewłaściwą prężność par.

Wśród miejsc z trafnym paliwem Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wymienił także punkt z Torunia. To stacja benzynowa "Carrefour" na ulicy Olsztyńskiej 8. Badania urzędników wykazały, że w tym miejscu olej napędowy posiada niewłaściwą stabilność oksydacyjną.

Złe właściwości wpływają na działanie silnika. Eksperci ostrzegają, że wlanie do naszego samochodu trefnego paliwa może skończyć się poważną awarią - podwyższeniem temperatury jednostki napędowej, uszkodzeniem pompy paliwowej czy wtryskiwaczy.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Oto stacja benzynowa z Torunia, na której sprzedawano paliwo złej jakości komentarze opinie

 • toruniak - niezalogowany 2018-07-20 22:34:03

  Nieuczciwe stacje należy zamknąć takiego złodziejstwa nie można tolerować bezwzglednie!!!

 • Zocha - niezalogowany 2018-07-21 05:59:38

  Olkop to kropek-wszystko w temacie.

 • Mac - niezalogowany 2018-07-21 20:49:31

  Trochę panikę media wszczynają takimi tytułami. W większości przypadków powodem umieszczenia stacji w tym spisie jest niewłaściwa temperatura zapłonu. Nie świadczy to o tym, że paliwo jest chrzczone. Jest to zwykła kaczka dziennikarska aby wzbudzić zainteresowanie. Taki parametr świadczy jedynie o tym, że w zbiornikach, głównie paliw Premium, pozostało jeszcze trochę paliwa zimowego, które ma inną temperaturę zapłonu niż letnie. Dzieje się to zwykle na stacjach z mniejszymi obrotami. Nie róbcie paniki i nie wprowadzajcie ludzi w błąd, że to chrzczone paliwo. Dla naszych samochodów parametr ten nie ma żadnego znaczenia. Inne parametry też nie świadczą o złej jakości paliwa. Tych parametrów jest ponad 20 i jeśli jeden jest poza normą to o niczym to nie świadczy.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-22 09:47:22

  To sobie tankuj i jeździj palancie

 • X Men - niezalogowany 2018-07-24 22:53:24

  No to mac napisał...Jak można bronić dziadostwa...Sam tankowałem (diesel) na tej stacji ze względu między innymi na wygodę płacenia przy wyjeździe ze stacji, tańsze paliwo od innych. Też myślałem że co to za różnica w końcu sprzedają paliwo Orlenu..no i to co zaczęło się dziać jak tylko przyszły mrozy. Najpierw auto strzeliło jakby coś się przypchało i zgasło na autostradzie przy wyprzedaniu, odpaliłem, jechałem delikatnie i dojechałem, na drugi dzień w ogóle nie było szans odpalić, auto do mechanika, diagnoza zamarznięte paliwo, skończyło się na wymianie filtra paliwa dolałem paliwa z normalnej stacji, jeszcze długo auto nie chodziło jak powinno, trzęsło autem przy gaszeniu silnika, głośno chodziło, masakra. Wyjeździłem do zera, zalałem paliwo najdroższe z jednej z firmowych stacji, przepędziłem auto na autostradzie i dopiero wszystko wróciło do normy. A gdyby padła pompa paliwa czy wtryskiwacze... Ja dziękuję za te parę groszy i życzę powodzenia klientom stacji przy Olsztyńskiej 8 w Toruniu...

Dodajesz jako: Zaloguj się