Wydarzenie, Osobowości Kujaw Pomorza - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 14/03/2019 13:28

Plebiscyt na Osobowość Roku 2018 Kujaw i Pomorza dobiegł końca. Poznaliśmy rozstrzygnięcia we wszystkich kategoriach, w których toczyła się rywalizacja.

Głosowanie zorganizowane przez toruński dziennik "Nowości", "Express Bydgoski" i "Gazetę Pomorską" składało się z dwóch etapów. Pierwsza część dotyczyła powiatów. W drugiej zwycięzcy poszczególnych kategorii rywalizowali na poziomie wojewódzkim. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Piotr Całbecki.

Na podstawie głosów mieszkańców regionu, wyłoniono osoby, mające największy wpływ na życie w naszym województwie. Wśród samorządowców zwycięzcą został Prezydent Torunia Michał Zaleski, Iwona Majorke otrzymała wyróżnienie za swoją działalność społeczną i charytatywną. Przemysław Kozłowski, rzeźbiarz urodzony w Bydgoszczy zwyciężył w kategorii “Kultura”. Za działalność biznesową nagrodzony został charyzmatyczny przedsiębiorca Jacek Rutkowski.

Prezes firmy Mat-Bud otrzymał w ciągu ostatnich miesięcy kilka prestiżowych wyróżnień. Wśród nich znalazły się m.in.: tytuł Biznesmena Roku przyznawany przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Bydgoszczy, Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu, Medal Solidarności Społecznej za działania społeczne i wspierające ideę odpowiedzialności społecznej biznesu przyznawany przez Business Centre Club i Fundację Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym NADZIEJA.

Od 5 marca toruński filantrop może szczycić się także statuetką Osobowości Roku 2018 Kujaw i Pomorza w kategorii Biznes. Toruńskie "Nowości" informując o końcowych rozstrzygnięciach plebiscytu, podkreśliły liczbę głosów oddanych na Jacka Rutkowskiego. 10 224 osób doceniło jego zaangażowanie, a tym samym pozwoliło uzyskać najlepszy wynik w całej imprezie. Złoty Anioł z dumnie rozłożonymi skrzydłami, może pomóc wznieść działalność na jeszcze wyższy poziom. 

Na swojej stronie w mediach społecznościowych prezes firmy Mat-Bud pogratulował innym uczestnikom, docenił ich społeczne zaangażowanie i proobywatelską postawę, a także jasno zdeklarował cel na przyszłość, a więc walkę o dobro zwykłych ludzi i dobrobyt kraju. Może w tym również pomóc powołanie do życia fundacji Pomagajmy Razem, której jest prezesem. Jej istnienie ma jednocześnie integrować przedstawicieli różnych grup i umożliwić sprawne zarządzanie dotychczasowymi działaniami.

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

jacek rutkowski, firma mat-bud, plebiscyt na osobowość roku 2018 kujaw i pomorza - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama