Oto osiedle, które powstanie w ramach programu „Mieszkanie Plus” w Toruniu

Inwestycje, osiedle które powstanie ramach programu „Mieszkanie Plus” Toruniu - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Filip Sobczak 04/10/2019 14:06

W Toruniu powstanie jednak osiedle w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Do Urzędu Miasta wpłynął właśnie wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

Jest w końcu zielone światło dla budowy ponad 300 mieszkań w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” w Toruniu. Osiedle - osiem czterokondygnacyjnych budynków - ma powstać w lewobrzeżnej części naszego miasta, a dokładnie przy ul. Okólnej. W inwestycji zaplanowano najwięcej mieszkań dwupokojowych, które stanowią ponad połowę wszystkich lokali mieszkalnych (208 mieszkań). Co czwarte zaprojektowane mieszkanie będzie miało trzy pokoje (88), a 8% to kawalerki (24 lokale). 16 mieszkań dwu- i trzypokojowych będzie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji 384 miejsca parkingowe.

Budowa miała ruszyć w połowie 2019 roku, ale dopiero dziś (4 października) do magistratu wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Teraz jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w marcu przyszłego roku zostanie wbita pierwsza łopata. Budowa nie powinna zająć więcej niż dwa lata. Urzędnicy szacują, że pierwsi lokatorzy będą wprowadzali się do nowych mieszkań na początku 2022 roku.

– Kiedy w 2016 roku podpisywałem list intencyjny w sprawie Mieszkania Plus byłem pewien dwóch rzeczy. Po pierwsze, że to jest dobry program, dobry pomysł, że to jest nowa idea, która pozwoli uruchomić system mieszkań najmu dla osób i rodzin, dla których ten najem nie jest łatwy. Po drugie, że nic się nie odbędzie od tak jak pstryknięcie palcami – że potrzeba cierpliwości, solidnej pracy. Mieszkaniówka nie znosi pośpiechu – tłumaczył dziś na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Torunia Michał Zaleski.

Inwestycja będzie realizowana przez firmę PFR Nieruchomości. – Jestem absolutnie przekonany, że wszystkim mieszkańcom będzie się w tych mieszkaniach po prostu dobrze żyło – twierdzi prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Koszt tej inwestycji to około 50 milionów złotych

(Filip Sobczak)

Wizualizacje: PFR Nieruchomości

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

mieszkanie plus w toruniu, toruń, inwestycja, program mieszkanie plus - komentarze opinie

 • Fred - niezalogowany 2019-10-04 15:43:16

  Miały być już dawno gotowe, a dopiero się zacznie budowa. Dramat.

 • gość 2019-10-04 21:52:55

  "dyspozycji 384 miejsca parkingowe." a kiedy miasto przyjrzy się deweloperom i zezwoleniom na budowę? Na Stawkach większość budowanych bloków zaoferuje mieszkańcom "do dyspozycji 20miejsc parkingowych z czego 20 płatnych :D) KPINY K... KPINY! Jestem ciekawy kto bierze koperty pod stołem, że takie wałki przechodzą w Toruniu. Pomijając fakt stawiania bloków z widokiem na domki jednorodzinne!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-09 08:51:16

  Powinni wybudować osiedle z mieszkaniami o normalnych cenach bez żadnych plus, jak młodzi ludzie mają sie usamodzielnić Jeśli mieszkanie kosztuje 150 000 zl? Za co? Na taką kwotę to pól życia trzeba oszczędzać nie licząc późniejszych opłat i remontu a także obecnych opłat, żenada.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama