Oto osiedla, na których powstaną nowe miejsca parkingowe

Drogi, osiedla których powstaną miejsca parkingowe - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 15/02/2019 08:55

Brak wystarczającej ilości miejsc parkingowych to jeden z najpoważniejszych problemów w naszym mieście. Nic więc dziwnego, że magistrat stara się jakoś go rozwiązać.

Na razie wielkiej rewolucji nie będzie, ale Miejski Zarząd Dróg w tym tygodniu zapowiedział, że w naszym mieście powstaną dokładnie 663 dodatkowe miejsca parkingowe. - Powstaną one niezależnie od modernizacji, przebudowy czy planowanych na ten rok remontów dróg. Miejsca do parkowania to istotny element infrastruktury drogowej, szczególnie w obliczu ciągle rosnącej liczby pojazdów na naszych drogach. Dlatego miasto cały czas podejmuje działania mające na celu zwiększenie ich liczby - mówi rzecznik Miejskiego Zarządy Dróg, Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Olbrzymi problem ze znalezieniem miejsca mają mieszkańcy, którzy chcą zaparkować na starówce lub w jej okolicach. Nic więc dziwnego, że MZD zapowiada, że najwięcej miejsc parkingowych, bo aż 160, powstanie przy ul. Gregorkiewicza. Kolejne 50 znajdzie się przy ul. Wały gen. Sikorskiego - od ronda ZNP do ul. Gregorkiewicza (50 szt.). Ponadto ponad 100 miejsc powstanie przy. ul. Grudziądzkiej. Łatwiej zaparkować będzie można przy pl. Biskupa Chrapka. - Tam budowa rozpocznie się po udostępnieniu do ruchu w pełnym zakresie przebudowywanego obecnie pl. Chrapka - tłumaczy Kobus-Pęńsko. Dodatkowe miejsca zostaną udostępnione również na osiedlu Jakubskie - Mokre. Tam budowy planowane są wzdłuż ul. Kościuszki. Sytuacja parkingowa poprawi się też przy ul. Sułkowskiego. Kolejne miejsca pojawią się również przy cmentarzu w Kaszczorku oraz na Chełmińskim Przedmieściu, a dokładnie wzdłuż ul. Traktorowej. Ponad 20 miejsc planuje się utworzyć przy ul. Filomatów Pomorskich oraz przy ul. Podgórskiej. W przypadku ostatniej z lokalizacji, drogowcy wybudują 15 miejsc. 

- Na budowę parkingów ruszyły już postępowania przetargowe. Do dziś (15 lutego) drogowcy poszukują wykonawcy, który wybuduje i zaprojektuje miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Iwanowskiej. W tej lokalizacji zakłada się powstanie 30 dodatkowych miejsc do parkowania - kończy rzecznik MZD.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, miejsca parkingowe, mzd, agnieszka kobus-pęńsko - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-15 10:14:20

  Problemem są jeszcze ludzie parkujący jak święte krowy nie uznający wymalowanych linii oddzielających miejsca, a jak nie ma linii to w ogóle tragedia jest z miejscami

 • gość 2019-02-15 11:46:11

  a co z dodatkowymi miejscami w okolicach Szosy Chełmińskiej, Bartkiewiczówny, Mohna?? Buduje się biurowce, a pracownicy nie mają gdzie parkować...

 • gość 2019-02-15 12:18:17

  przydalby sie parking przed urzedem marszalkowskim

 • Gość - niezalogowany 2019-02-15 15:15:07

  A co z miejscami na Bartosza Głowackiego? Juz w tygodniu brakuje miejsc, a w weekend to najlepiej nie wsiadac w ogole do samochodu. Chyba ze ma sie anielska cierpliwosc w poszukiwaniu miejsca i jezdzeniu w kolko. A miasto zamiast stworzyc tam wiecej miejsc woli jeszcze je odebrac sadzajac sobie krzaczki.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-15 18:41:38

  Święta racja na Bartosza Głowackiego jest porostu jakaś masakra mieszkańcy są skazani na niewolnictwo parkingu jak się tylko ruszysz z miejsca to zapomnijcie o zaparkowania ponownie a w weekend to można z okna popatrzeć co się dzieje może ktoś się w końcu zainteresuje że tak się nie da żyć

 • Gość - niezalogowany 2019-02-16 10:51:27

  Kupujecie mieszkania w zagęszczeniu bloków, tym bardziej wieżowców, zdajecie sobie sprawę z ilości miejsc parkingowych w takich skupiskach...a teraz chcecie żeby miasto wam parking wybudowało? No proszę ja was... Po pierwsze trzeba trochę samemu pomyśleć, po drugie jeśli już jesteśmy odgórnie na taką kolej rzeczy przymuszeni, to się ogarnijcie i przestańcie narzekać... Na Głowackiego taki mamy klimat... Pozdrawiam kierowca Mokre.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-17 11:18:34

  Masakra jest na Hugona Kołłątaja o godzinie 15 nie ma już miejsc, pełno bloków a parking zajebany

 • Gość - niezalogowany 2019-03-18 12:48:51

  Straszna sytuacja jest przy ul Bartosza Głowackiego. Tak jak piszą poprzednicy nie ma miejsc parkingowych. W weekend parkuja studenci WSB, a mieszkańcy szukają miejsc przez dłuższy czas. Lepiej nie ruszać się z miejsca bo niestety potem się już nie zaparkuje.

 • gość 2019-03-29 22:46:29

  Jak będziesz studentem WSB to też będziesz mógł parkować gdzie chcesz.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama