Apator Toruń, kapitan żużlowców Toruń - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 12/03/2019 08:56

Menadżer Get Well Toruń Jacek Frątczak podjął decyzję, kto zastąpi Pawła Przedpełskiego i zostanie nowym kapitanem Get Well Toruń.

W trakcie zimowej przerwy jednym z zadań menadżera Get Well Toruń Jacka Frątczaka było wybranie nowego kapitana zespołu. W minionych rozgrywkach tę funkcję pełnił Paweł Przedpełski. Ale jak wiadomo w nadchodzącym sezonie 24-latek będzie występować w barwach Włókniarza Częstochowa.

Ostatecznie Frątczak zdecydował, że nowym kapitanem został Chris Holder. Australijczyk nosił opaskę jeszcze przed Pawłem Przedpełskim. Holder występuje w zespole z Torunia już 10 lat. Przed sezonem 2018 wiele mówiło się, że klub daje mu ostatnią szansę. Czy udało mu się ją wykorzystać?

Australijczyk zdobywał średnio siedem punktów na mecz i 1,733 pkt/bieg. To dopiero 24. wynik w PGE Ekstralidze i trzeci w Get Well Toruń. Okazuje się też, że to najsłabszy jego wynik odkąd występuje jako senior. Dlatego być może w sezonie 2019 będzie on kolejnym zawodnikiem, którego Frątczak będzie chciał "zbudować" poprzez przekazanie opaski. - W zeszłym roku rzeczywiście tak było. Nie ukrywam, że w przypadku Pawła chciałem podkreślić rolę wychowanka. Pracowaliśmy nad sferą mentalną zawodnika. To był jeden z takich moich celów - twierdzi menadżer Get Well.

Jednocześnie Frątczak nie ukrywa, że kapitan drużyny nie odgrywa w speedwayu wielkiej roli. Menadżer Get Well twierdzi, że to tylko funkcja formalna. - Tak naprawdę to kapitan musi na prezentacji przekazać proporczyk swojej drużyny - tłumaczył nam Frątczak.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

nowy kapitan, get well toruń, chris holder, jacek frątczak - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama