Oto nowe toruńskie rowery miejskie. Za tydzień wielki start! [FOTO]

Miasto, toruńskie rowery miejskie tydzień wielki start! [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 24/07/2019 12:02

40 stacji i 400 rowerów - 31 lipca startuje nowy sezon roweru miejskiego w Toruniu.

Na ten moment mieszkańcy Torunia czekali od dwóch lat. Do naszego miasta powraca rower miejski. Start w przyszłą środę 31 lipca. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia miejskiego systemu wypożyczania jednośladów.

Torvelo to bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, która składa się z 40 stacji i 400 rowerów. Ale to nie wszystko, bo we wrześniu dołączy do nich 10 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. System będzie działać 24 godziny na dobę. I tak aż do 23 grudnia. W kolejnych latach: 2020, 2021 oraz 2022 - od 14 lutego do 23 grudnia.

Na ulice Torunia w pierwszej fazie wyjedzie 400 rowerów wyposażonych w w system GPS - zapowiada Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju i marketingu firmy BikeU. - Na finiszu jest montaż stacji, których zostało do przygotowania jeszcze 10. Większość systemu już funkcjonuje, podobnie jak centrum wsparcia użytkownika, które odbiera bardzo dużo telefonów i maili od osób zainteresowanych systemem, sposobem funkcjonowania i rejestracją.

Wiemy już jaka będzie kolorystyka jednośladów. Rowery, które pojawią się w toruńskim systemie, będą wielobarwne: dominujący zielony nawiązuje do ekologii transportu, a niebieski i żółty do dobrze znanej już mieszkańcom kolorystyki toruńskich tramwajów. Na koszyku pojawił się herb Torunia.

Tak prezentuje się nowy Rower Miejski.

System roweru miejskiego jest bardzo oczekiwany przez torunian - mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Od 31 lipca zarówno mieszkańcy, jak i turyści w naszym mieście będą mogli korzystać z rowerów i stacji rozmieszczonych na terenie całego miasta.

Aby skorzystać z Torvelo należy zarejestrować się w systemie za pośrednictwem strony internetowej Torvelo lub z poziomu aplikacji mobilnej na smartfony Freebike wybierając Torvelo (Toruń). Jednorazowa, zwrotna opłata inicjalna wynosi 10 zł. Pierwsze 20 minut jazdy wypożyczonym rowerem miejskim będzie bezpłatne. Godzina jazdy będzie kosztować 1 zł, 61-120 minut - 3 zł, 121-180 minut - 5 zł. Każda następna godzina to koszt 7 zł, przy czym maksymalny czas wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wprowadzona zostanie także taryfa turystyczna - jednorazowy bezzwrotny abonament to 15 zł. Maksymalny czas wypożyczenia roweru, korzystając z tej taryfy, to 24 godziny.

Aby wypożyczyć rower bezpośrednio ze stacji, potrzebny jest 5-cyfrowy login oraz czterocyfrowy PIN, następnie wybieramy nr zamka, z którego chcemy uwolnić rower. Od tego czasu mamy 20 sekund, aby podejść do właściwego zamka, nacisnąć  przycisk i zwolnić rower. W przypadku zwrotu, wystarczy wpiąć rower do dowolnego zamka oraz sprawdzić, czy rower został zablokowany, pociągając lekko za kierownicę.

W przypadku jakiegokolwiek problemu pomocą służy dwujęzyczne (PL/EN) całodobowe Centrum Wsparcia Użytkownika. Kontakt telefoniczny: 56 64 17 990 lub mailowy (w przypadku konieczności wysłania zdjęcia lub reklamacji) na adres: [email protected].

(Redakcja)

fot. Sławomir Kowalski/torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, rower miejski toruń, torvelo - komentarze opinie

  • gość 2019-07-24 16:04:32

    "Rower miasta Toruń" - chyba Rower miasta Torunia.... albo po prostu Rower Torunia

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama