Oto najpiękniejsze wieńce dożynkowe w naszym województwie [FOTO]

Kujawsko-Pomorskie, najpiękniejsze wieńce dożynkowe naszym województwie [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 26/08/2019 12:53

Kujawsko-pomorskie wojewódzkie święto plonów, zorganizowane wspólnie z diecezją włocławską, odbyły się w minioną niedzielę (25 sierpnia) w Ciechocinku. W programie znalazły się m.in. korowód dożynkowy, koncert strażackiej orkiestry dętej, gwiazdy kabaretu i sceny rockowej oraz, na koniec, dyskoteka pod gwiazdami. Przed południem przed ciechocińską kolegiatą można było obejrzeć najpiękniejsze wieńce dożynkowe.

Gospodarzami dożynek byli marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, biskup ordynariusz włocławski Wiesław Mering, burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz i starosta powiatu aleksandrowskiego Lidia Zwierzchowska.

- Składam serdecznie podziękowania tym wszystkim, dzięki którym kujawsko-pomorska wieś dotrzymuje kroku europejskim potentatom na niełatwym rynku produkcji żywności. Życzę sukcesów w realizacji tej misji i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Rolnictwo jest jednym z najważniejszych ogniw kujawsko-pomorskiej gospodarki, rolnicy są filarami regionalnej społeczności – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w ciechocińskiej kolegiacie św. św. Piotra i Pawła, pod przewodnictwem biskupa Meringa. Po zakończeniu eucharystii korowód dożynkowy przemaszerował do muszli koncertowej w Parku Zdrojowym, gdzie miały miejsce oficjalne wystąpienia i ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych rolnikom i osobom zasłużonym dla rozwoju polskiego rolnictwa.

Po południu w ciechocińskim Parku Zdrojowym koncertowała orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim, a po niej na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca Kujawy. Po ludowych klimatach przyszedł czas na kabaret – dożynkową publiczność rozśmiali Cezary Żak i Artur Barciś. Gwiazdą wieczoru był zespół rockowy Red Lips. Jak przystało na dożynki, finałem była zabawa taneczna pod gołym niebem.  

Dożynkom wojewódzkim tradycyjnie towarzyszyły konkursy wieńców dożynkowych oraz stoiska promocyjne powiatów i lokalnych grup działania. W tym roku najlepsze w rywalizacji dożynkowej okazały się Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej z Odolionu w powiecie aleksandrowskim, Sołectwo Wielkie Lniska w powiecie grudziądzkim i Sołectwo Trzcianka w powiecie lipnowskim. Gratulujemy!

Wyniki konkursu na najciekawsze stoisko:

  • Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej - zwycięzca
  • Koło Gospodyń Wiejskich Koneck, pow. aleksandrowski - laureat
  • Koło Gospodyń Wiejskich Rojewo, pow. inowrocławski – laureat

Wyniki konkursu na najładniejszy współczesny wieniec dożynkowy:

  • sołectwo Wielkie Lniska, pow. grudziądzki - zwycięzca
  • Koło Gospodyń Wiejskich Brzozowo, pow. chełmiński - laureat
  • Koło Gospodyń Wiejskich Wielka Komorza, pow. tucholski - laureat

Wyniki konkursu na najładniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy:

  • sołectwo Trzcianka, pow. lipnowski - zwycięzca
  • KGW Kreatywna Dolina, Lubicz Górny pow. toruński - laureat
  • Koło Gospodyń Wiejskich Czarże, pow. bydgoski – laureat.

Starostami dożynek byli Natalia i Sławomir Jaskólscy, którzy prowadzą stuhektarowe gospodarstwo rolne w Kaniewie w powiecie aleksandrowskim, specjalizując się w produkcji buraków, pszenicy i rzepaku oraz hodowli bydła opasowego (stado liczące 140 sztuk). Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane, nowoczesny park maszynowy to m.in. efekt dobrego wykorzystania unijnych dotacji na modernizację rolnictwa. Sławomir Jaskólski zasiada w aleksandrowskiej Radzie Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Oto najpiękniejsze wieńce dożynkowe w naszym województwie [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama