14°C bezchmurnie

Oto najlepsze licea w mieście!

Szkoły i licea, najlepsze licea mieście! - zdjęcie, fotografia

Na portalu Oto Toruń.pl przedstawiamy wyniki najnowszego rankingu najlepszych szkół średnich według miesięcznika Perspektywy.

Bez niespodzianki. Numerem jeden w Polsce ponownie zostało XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Na drugim miejscu reprezentant naszego miasta, czyli Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od wielu lat szkoła UMK należy do najlepszych liceów w Polsce.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Toruńskie Liceum Akademickie zajęło 2 miejsce, tracąc do lidera jedynie 2,19 pkt. Ta pozycja to awans o jedno miejsce w stosunku do ubiegłego roku. Podium zamyka XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Liceum Akademickie zajęło także drugie miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich uwzględniającym wyniki 52 ogólnopolskich olimpiad, które zwalniały z egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2016/2017. Tu także zwyciężyła szczecińska trzynastka, a na trzecim miejscu znalazło się III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni.

grafika: Ranking miesięcznika Perspektywy. TOP 10 w województwie kujawsko-pomorskim - licea

Jak wypadł inne toruńskie szkoły? 78 miejsce zajęło IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki (spadek z 49 miejsca). 197 miejsce należy do X Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Stefana Banacha (awans z 294. miejsca). 248 miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (w zeszłym roku 219 miejsce). 359 miejsce dla V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II (poprzednio 351 miejsce).

W rankingu Techników jest jeden toruński akcent, to Technikum nr 1 w ZS Ekonomicznych - nr 293 w Polsce.

grafika: Ranking miesięcznika Perspektywy. TOP 10 w województwie kujawsko-pomorskim - technika

Cały ranking szkół średnich znajdziecie KLIKNIJ TUTAJ

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 


perspektywy, ranking szkół, liceum akademickie w toruniu, najlepsza szkoła toruń - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się